W największym szpitalu zakaźnym 41 osób z COVID-19 – wszyscy nieszczepieni

PAP, GN | Utworzono: 2021-09-16 13:03 | Zmodyfikowano: 2021-09-16 13:09
A|A|A

fot. RW

Jak powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka, obecnie w tym największym w regionie szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 41 osób zakażonych koronawirusem.

"Osoby, które są leczone w naszym szpitalu nie były szczepione. Wyraźnie widać, że ciężki przebieg COVID-19 dotyczy pacjentów, którzy nie zdecydowali się na szczepienie” – powiedziała Małecka.

Z kolei w szpitalu w Bolesławcu - Zespole Opieki Zdrowotnej – hospitalizowanych jest w czwartek 12 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego jeden leży pod respiratorem. Dyrektor tego szpitala Kamil Barczyk powiedział PAP, że żaden z 12 pacjentów nie był wcześniej szczepiony.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bruner
2021-09-22 07:53:51
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 2
Media głównego ścieku dostały wytyczne i wszędzie straszą tak samo. Teatr dla owieczek. Tymczasem co innego mówi personel pracujący w szpitalach. Zakeczupowani też chorują, tylko tym razem zmartwychwstała grypa. Im wpisuje się grypę.
~Maniek
2021-09-19 08:59:38
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Śmiechu warte. W lutym tego roku w czasie niby największej pandemii szpital stał pusty. A teraz zapełnił się chorymi na cowid? A czy głównodowodzący już się zaszczepił?
~Aga
2021-09-16 17:52:20
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Propagandzisci
~Adam Niedzielski
2021-09-16 16:08:28
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
A w jakim wieku? Choroby współistniejące? Otyłość?
~Alle
2021-09-16 15:50:10
z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Ocena: 4
A ile w tych szpitalach leży zaszczepionych osób chorych na "zwykłą grypę" lub zapalenie płuc? Czy ktoś ich testował na covid? Bo jeśli nie, to może tu jest klucz do tego gdzie są chorzy zaszczepieni!
~ja1
2021-09-16 15:47:26
z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pytanie kluczowe: ile wykonano testów osobom zaszczepionym a ile niezaszczepionym? Czy zarówno jedna jak i druga grupa jest testowana na tych samych zasadach, takimi samymi testami? Czy może gdy ktoś zaszczepiony, to "nie testujemy bo szczepiony", a nieszczepionych testuje się wszystkich w momencie przyjęcia?
~hmmhmm
2021-09-16 15:12:44
z adresu IP: (83.28.xxx.xxx)
Ocena: 2
no to mnie przekonaliście, zaraz biegnę się zaszczepić poczwórną dawka żeby nadrobić straty a temu xx2 poniżej przypominam ze składkę zdrowotna a co za tym idzie bandę pseudomedycznych wałkoni na garnuszku korporacji płacimy wszyscy, jeśli mnie z niej zwolnią to albo zapłacę za "hospitalizacje" albo odwiedzę znachorkę a na razie podoba się czy nie maja mi służyć
~Normalny
2021-09-16 15:11:10
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kiedyś grypę leczyli normalnie i nie pytali się czy szczepiony czy nie. No ale MA BYĆ PANIKA, wszyscy mają się BAĆ! "Wolne" media mają teraz jeden cel: siać histerię i dbać o to aby pandemia strachu trwała. Ha tfu na was
~xx2
2021-09-16 15:06:36
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: -2
Powinni placic za hospitalizacje skoro sie nie szczepili.