Zmiany w szpitalu przy Borowskiej. Piotr Pobrotyn złożył rezygnację ze stanowiska

Elżbieta Osowicz, d | Utworzono: 2021-09-17 13:36 | Zmodyfikowano: 2021-09-17 13:36
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Dyrektora Piotra Pobrotyna zastąpi na tym stanowisku Barbara Korzeniowska zajmująca się w szpitalu lecznictwem otwartym. - To jedyny komentarz szpitala i uczelni - informuje rzeczniczka Monika Kowalska.

Nieoficjalnie powodem rezygnacji mają być względy zdrowotne, ale też od kilku tygodniu mówiło się o tym, że nad dyrektorem Pobrotynem zbierają się czarne chmury. Niektórzy nawet informowali, że został wyprowadzony ze szpitala w kajdankach, co okazywało się nieprawdą.

Jednocześnie trzeba dodać, że Piotr Pobrotyn jako menadżer wyciągnął kliniczny szpital z gigantycznych długów. Kiedy 15 lat temu objął to stanowisko placówka miała około 180 milionów złotych zadłużenia, teraz o problemach finansowych USK nie słyszymy. Był wielokrotnie nagradzany jako sprawny menadżer w branży medycznej.

Z dyrektorem Piotrem Pobrotynem nie udało nam się na razie skontaktować, nie odbiera telefonu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~personel
2021-10-14 14:29:51
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie wypłacił pielęgniarką covidowego! mimo że kadry ktore siedzą zamknięte dostały covidowe ! paranoja jakaś powinien wylecieć już dawno żeby takich patologii nie było w końcu wyleciał za te machlojki finansowe !
~EWELINA
2021-09-29 10:09:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Radio Wroclaw.gdzie jest reszta komentarzy wczoraj napisałam komentarz pozytywny o bardzo dobrym lekarzu i dyrektorze. Kliniki.nie trzeba kasować. komentarzy ,które nie pasują Radiu. Wroclaw.nie tędy droga Panowie. i Panie.wstyd.Ewelina.
~Kpina
2021-09-27 12:09:58
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 20
Korzeniowska ? Kpina jakaś!!!! Pamięta Pani PCZ, jak bardzo Pani ich bronila, a okazało się, że ich prezes i współpracownicy dostali zarzut o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Zdaje się, że pracowała Pani wówczas w NFZ!!!! Może i była Pani nieświadoma tego z kim ma do czynienia, ale niesmak pozostał!!!!! Panie Piotrze Szkoda..Wielka szkoda Wszystkiego najlepszego dla Pana!
~TO TO
2021-09-20 09:53:39
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -14
JAK KTOS NIE WIE TO NIECH SIE NIEWYPOWIADA A PLUC MOŻNA BEZ KONSEKWENCJI CO NIE
~Pracownik
2021-09-19 15:06:08
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 17
A co z pozostałym wiernym kierownictwem ....
~Maminnezdanie
2021-09-19 13:01:36
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 17
Empatia u Pana dyrektora? Chyba żart.. Szkoda, że wy też jesteście ślepi. Inni też pracują z oddaniem, nie maja szans i nie chcą zarabiać nieuczciwie, a jednak personel się z buntował, bo pan dyrektor obracał ich pieniędzmi, nie płacil, a w dobie koronawirusa ile placono za maseczkę? Zwykły szajs za 5,70 zł, a na czarnym rynku 1,5 do 2 zl.. Problem ludziom zapłacić za pracę.. Pan premier nawiedził USK i jakie tam hasła były, kazali sie takim zwykłym chować, nie przeszkadzać.. tylko wybrani, ustawieni i ci co mówią jak się im każe, co co najwięcej korzystają mogli być. Zdjęcia były....
~Bezigraniczen
2021-09-19 10:12:06
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wreszcie, czarne chmury piszecie? Jacy z was dziennikarze? Piriznawiajcie in cignito z pracownikami. Dziwne, że szpitale państwowe za nasze podatki bogacą zarzadzajacych nimi. Cis słyszałam o walce personelu pielęgniarskiego o pieniądze... Ciekawe, był tam z wizytz Mateuszek, nasz "" dibriczyńca"""
~Horbanek
2021-09-19 08:58:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
SOR to piekło w najczystszej postaci. Kobieta czekająca 12 godzin z podejrzeniem złamania obydwu rąk? Tylko tam.
~Adalbert
2021-09-18 21:27:34
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
Byłem tam na SOR e dwa lata temu z teściową lat 87 , wózków jak na lekarstwo ludzie wyrywają je sobie a portier żądał zostawienia dowodu jako kaucji.zenada.
~Pacjent
2021-09-18 19:49:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
To teraz może być tam tylko LEPIEJ! To wielki plus dla Wrocławia i jego mieszkańców. Dziękujemy. Może wreszcie patologia na SOR się skończy.
~Pila
2021-09-18 18:37:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 58
Nareszcie ktos zrobil porzadek z tym czlowiekiem, szkoda ze tak pozno!!!!!!!!
~Grzegorza L
2021-09-18 17:12:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Okradał najmniej zarabiających w szpitalu na kasę i to ma być dyrektor
~Bres
2021-09-18 15:52:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 128
Nareszcie ! Jednoczesnie za pozno o 20 lat !!! Powinien wyleciec chocby za konflikt interesow ( cichy wspolnik prywatnych gabinetow ), ponadto "sprywatyzowal" parking szpitalny "grabiac na tysiace zl pacjentow i personel szpitala. Skargi do NFZ, wojewody, marszalka nic nie dawaly. Pisma do niego czy "Rzecznika Pacjentow" to samo. Stan zdrowia pacjentow bylby o niebo lepszy gdyby go nie bylo. Tak samo w przypadku mieszkancow okolicznych domow blokowanych przez auta pacjentow i budzonych przez halas helikoptera. Teraz pora na Sutryka i jego polityke zwezania ulic i zakupow tramwajow po 10 mln zl/szt zamiast autobusow za 1/10 ich ceny. Gdyby za pieniadze wydane na tramwaje, zwezanie ulic, blokowanie miejsc parkingowych kupiono auta klasy fiat500, czy nissan micra, to kazda rodzina wroclawiakow dostalaby autko za darmo i byc moze jeszcze by zostaly pieniadze. Kiedy sabotazysci z rady miejskiej i prezydenci Wrocka zrozumieja ze dla kasy miejskiej najtanszym, najbardziej ekologicznym i najszybszym transportem jest wlasne auto mieszkanca ???!!! Dla politykow, samorzadowcow, zielonych ekologia de facto to super zaslona dymna i alibi do nabijania kabzy oraz okradania podatkow obywatelskich. Ich dzialania i pyskowki sa pozorne, a glob dalej zdycha. Dypl.audytor ochr.srod.
~Wierzący
2021-09-18 15:28:52
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wszystkiemu jest winny sfilcowany olbrzym?
~qra
2021-09-18 13:46:39
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
ciekawe co teraz jeszcze wyjdzie w czasie kontroli i ile osób z kierownictwa ze sobą pociągnie...
~Gruchotastonmartin
2021-09-18 09:27:57
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nowe elyty na UM nowe w USK Wielka czystka malutkiego człowieczka Wszystko wszystko obstawione przez swoich i następna kadencja pewna przez aklamacje
~Szczepan
2021-09-18 08:38:50
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 2
zakrzepicowany jestem byłem w tym obozie NWO . Viellen Dank
~Hgfhl
2021-09-18 07:37:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pewnie się pomylili znowu potem będą przeprosimy, módl się a będziesz zbawiony i czatuje na ulicy świętej Jadwigi
~niezależna
2021-09-17 23:54:59
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -59
Wielka strata dla USK. Super DYREKTOR ! I dobry człowiek - empatyczny, sprawiedliwy i szanujący drugiego człowieka niezależnie od zajmowanego stanowiska. DYREKTOR Sobie poradzi, bo jest świetnym menagerem. Postawił USK na nogi, wyprowadził z długów. Stworzył największy Szpital w Polsce . Na pewna ma już kilka lepszych propozycji pracy. Panie Dyrektorze , trzymam za Pana kciuki i życzę sukcesów. Niech żałuje JM Rektor, że pozwolił Panu odejść. Pan Sobie poradzi ale, czy UM da radę ? A" propos dodatków świątecznych to salowe w USK mają płacony dodatek świąteczny.
~zadra
2021-09-17 22:47:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jakie to łzawe, prawie jak w telenoweli. Złożył rezygnację...! Lecz za tym stoi interes osobisty rektora U. Medycznego we Wrocławiu, który namaszcza / mianuje dyrektora. Po latach trudu i dostatku dla kolejnych rektorów i stojących za nim ordynatorów, przyszedł czas na zmianę. Oczywiście na lepsze. Inaczej być nie może. A w piwnicach Szpitala sprzęt wartości kilku milionów zdewastowany, rozkradziony i zapłacony! Gdzie jest NIK, prokuratura lub UKS ? Chore relacje między Szpitalem a Rektorem kwitną. To swoi politycznie, rodzinnie, towarzysko obejmują jedynie słuszne stanowiska. Inaczej precz z komuną, to nasze, nam się należy! Czyli zgnilizna z którą prezydent miasta Sutryk nie poradzi sobie a PiS konserwuje ten układ dla spokoju. Kur..a jak długo ten syf ma trwać we Wrocławiu. Kasta lekarska, kasta prawnicza, kasta rektorska jest nieruszalna..?
~2007
2021-09-17 20:23:38
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -24
Szkoda dobrego Dyrektora. Nie doszkujmy się wszędzie polityki i układów. Rezygnację zapewne złożył Dyrektor, bo jest to gość honorowy.
~Personel
2021-09-17 19:52:29
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 28
Jakoś mnie to nie dziwi.......powodzenia Panie Dyrektorze na nowej drodze ha ha ha
~Adm
2021-09-17 19:50:07
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jakoś mnie to nie dziwi..... Powodzenia Panie Dyrektorze na nowej drodze ha ha ha:)
~Leon
2021-09-17 16:28:02
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
No to za pół roku szpital znowu będzie miał długi.
~Albert
2021-09-17 15:07:18
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 11
To nie dr Piotr Pobrotyn złożył rezygnację. Do rezygnacji zmusił go Rektor na rozkaz wiadomego układu politycznego - patrz Dyrektor Generalny Uniwersytetu Medycznego.Szkoda bo to najwybitniejszy specjalista w zarządzaniu służbą zdrowia w Polsce.