Pożegnalny wyścig mistrzyni. Jelenia Góra zaprasza na weekend z MTB

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-21 06:30

Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race i UCI Marathon Series miały się odbyć pierwotnie wiosną, ale pandemia po raz kolejny zmieniła terminarz kolarskich wyścigów w tym roku. K oniec sezonu wciąż przed nami, ale - jak zapowiada sama zawodniczka – jeleniogórski wyścig będzie jej ostatnim startem w karierze jeśli chodzi o XCO, czyli format olimpijski.

W Jeleniej Górze przy okazji pożegnalnego występu Mai Włoszczowskiej można się spodziewać kilku gwiazd kolarstwa górskiego i koleżanek z trasy byłej mistrzyni świata. Swój przyjazd zapowiedziała już m.in. Jolanda Neff – tegoroczna mistrzyni olimpijska z Tokio.

Przedsmak tych wszystkich emocji i wzruszeń, które nas niechybnie czekają, nastąpi już w piątkowe popołudnie, bo trasy w Parku Paulinum będą areną pierwszych, historycznych Mistrzostw Polski XCC, czyli rywalizacji w short tracku. Jest to niezwykle widowiskowe i emocjonujące ściganie na krótkiej rundzie i na krótkim dystansie. Start elity kobiet o 17.15, a elita mężczyzn wyruszy do rywalizacji o 18.15. 

Sobota należeć już będzie właśnie do XCO, czyli do obecnej na igrzyskach formuły cross – country. Pierwsze starty już od 8.30, bo właśnie wtedy swoje wyścigi w kategoriach U13 rozpoczną dziewczęta i chłopcy. Potem startować będą coraz starsze kategorie, aż do juniorów.

Kulminacyjny moment soboty w Parku Paulinum to start elity kobiet z Mają Włoszczowską na czele. Początek o godz. 14.00. O swoje punkty i miejsce w rankingu UCI powalczą też panowie, którzy na trasę ruszą dwie godziny później. Po wyścigach będzie okazja do oklaskiwania najlepszych zawodniczek i zawodników jeleniogórskich zawodów, a przede wszystkim do podziękowań dla Mai Włoszczowskiej za jej wspaniałą kolarską karierę.

Na tym jednak nie koniec kolarskich emocji w stolicy Karkonoszy. W niedzielę 26.09 z Jeleniej Góry wystartuje kolejna edycja cyklu Bike Maraton, która jest jednocześnie jedną z edycji UCI Marathon Series – odpowiednika Pucharu Świata w maratonach MTB.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.