Komplet zwycięstw szczypiornistek Zagłębia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-24 22:38
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Mecz zaczął się od szybkiej wymiany ciosów z obu stron, ale od wyniku 3:3 lubinianki zaczęły budować swoją przewagę. W niespełna trzy minuty mistrzynie Polski rzuciły trzy bramki z rzędu i odskoczyły rywalkom. Zagłębie szybko uporządkowało swoją grę, zaczęło wykorzystywać błędy rywalek, zaliczając kolejne trafienia. Po kwadransie Miedziowe wygrywały już 9:5, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Korona zniwelowała część strat i w drugim kwadransie wróciła do gry. W dwudziestej minucie było 10:9, a lubińskim kibicom przypomniała o sobie Marta Rosińska. Z kolei po stronie Zagłębia skutecznie na skrzydle radziła sobie Daria Zawistowska. W końcówce pierwszej połowy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej znów pokazały swoją wyższość nad rywalkami i do przerwy prowadziły dość wyraźnie, różnicą sześciu bramek.

Druga połowa zaczęła się od popisu zawodniczek, które brylowały na placu gry przed przerwą. W niespełna trzy minuty po zmianie stron po dwie kolejne bramki zdobyły Daria Zawistowska po stronie Zagłębia i Marta Rosińska po stronie Korony. Wynik z pierwszej połowy nadal się utrzymywał, a Miedziowe miały to spotkanie pod kontrolą. Sztab szkoleniowy mistrzyń Polski rotował składem, a gospodynie zmierzały do czwartego z rzędu zwycięstwa. Co prawda przyjezdne siedem minut przed końcem Korona zmniejszyła straty na 23:25, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski, które zwyciężyły 29:25.

MVP meczu: Daria Zawistowska (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Suzuki Korona Handball Kielce 29:25 (16:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 3, Grzyb 1, Hartman, Górna 3, Miłek, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 9, Kochaniak-Sala 6, Matieli 1, Noga, Milojević 1.

Korona: Chodakowska, Chojnacka – Grabarczyk 2, Pękala 3, Zimnicka, Gliwińska 1, Staszewska, Jasińska, Czekala, Kowalczyk 3, Gruszczyńska 3, Rosińska 13, Kędzior.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama