Zawsze Różewicz, wreszcie Wajnberg (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-09-29 14:00 | Zmodyfikowano: 2021-09-29 14:00
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

Jerzy Grotowski i Tadeusz Różewicz - czy się spotkali? Jarosław Fret, szef Instytutu Grotowskiego i Teatru ZAR, przygotowuje spektakl 'Złowione' w ramach projektu Archipelag Tadeusza Różewicza. Premiera w Piekarni 7-8 października.

Wrocławski Teatr Współczesny proponuje własne świętowanie jubileuszu stulecia urodzin wrocławskiego geniusza poezji i dramatu. Na 'wtw:// zawsze_Różewicz' składać się będzie cykl wydarzeń performatywnych (4-9 października). Wśród nich performans 'Wyszedł z domu' w reżyserii naszego gościa Marka Fiedora, dyrektora teatru. Zapytamy też o sezon we Współczesnym.

Sezon we Współczesnym:

Maciej Kowalczyk - aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego (od 2012), absolwent łódzkiej Filmówki. A, i fan piłki nożnej. Ale nie o futbolu dzisiaj (chociaż...), lecz o aktorstwie. Na pewno też o maratońskiej Różewicz Jam Session w Teatrze Muzycznym Capitol z udziałem stu artystów i o Otwartych Warsztatach Teatralnych.

Cz. 3:

Aleksandra Kubas-Kruk, znakomita solistka europejskich teatrów operowych, kiedyś Opery Wrocławskiej. Pedagog śpiewu, dr hab. Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 7 października zaśpiewa (wraz z Anną Bernacką) pieśni Wajnberga. W Narodowym Forum Muzyki.

Przypominamy, że możecie nadsyłać swoje muzyczne i niemuzyczne dzieła na: kultura@radiowroclaw.pl, często je emitujemy.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama