Konkurs "List do Taty" rozstrzygnięty

KM | Utworzono: 2021-10-13 18:06 | Zmodyfikowano: 2021-10-13 18:07
A|A|A

fot. mat. prasowe

W etapie okręgowym konkursu zorganizowanym przez senatora Krzysztofa Mroza wzięło udział ponad 100 uczniów klas 4. i 5. z 16 szkół podstawowych z okręgu senatorskiego obejmującego miasto Jelenia Góra i 4 powiaty. W ramach konkursu dzieci pisały krótki list skierowany do taty, opiekuna, ale mogły się również odnosić do figury ojca.

FRAGMENT LISTU:

Za dużo pracujesz. Nie potrzebuje kolejnych nowych rzeczy, nowego telefon, ani innych gadżetów. Potrzebuje Ciebie blisko, bo bardzo lubię przebywać razem z Tobą...

To fragment listu do taty Michaliny Barbarowicz - zwyciężczyni etapu okręgowego senackiego konkursu.

- W pracach było bardzo dużo emocji - mówi senator Krzysztof Mróz - organizator etapu okręgowego:

O swoim liście mówi Julia Pajor - wyróżniona w konkursie uczennica SP Mysłakowice:

Ideę konkursu tłumaczy Wiesława Wojterek - nauczycielka SP Mysłakowice:

Zwyciężczyni konkursu weźmie udział w uroczystej gali laureatów konkursu w Senacie RP we Warszawie, gdzie uda się z nikim innym jak z tatą. Dodajmy, to już szósta edycja konkursu.

„Praca w jury konkursu nie była łatwa. Po pierwsze z tej prostej przyczyny, że było ich bardzo dużo a poziom był niezwykle wyrównany. Czytając prace nie ocenialiśmy postawy ojca, bo wśród prac nie zawsze opisywano dobre relacje z tatą. Oceniając prace zwracaliśmy uwagę na bagaż emocji, które ze sobą niosły. Dzieci przelewały na papier, to co miały w głębi serca, a więc potrzebę posiadania taty obok siebie.” - powiedział członek komisji konkursowej prace, nauczyciel Bogusław Chrzan.

Do udziału w uroczystości zaproszono nagrodzone i wyróżnione dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami. W ramach konkursu przyznano 7 wyróżnień oraz trzy główne nagrody. Zdobywczynią pierwszego miejsca została Michalina Barbarowicz z SP nr 1 w Szklarskiej Porębie, 2. miejsce w konkursie przypadło Danielowi Burdachowi z SP w Kostrzycy a 3. miejsce zajęła Joanna Broniecka z SP 1 w Szklarskiej Porębie. Wszystkie dzieci otrzymały pakiety nagród i senackich gadżetów. Specjalne podziękowania senator Krzysztof Mróz skierował także do nauczycieli, który zaangażowali się w organizację konkursu w swoich szkołach. „Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rolę ojca w życiu dziecka.

Prace pokazały ogrom emocji w relacjach dzieci z ojcami. Większość prac pokazała te relacje pozytywne, ale zdarzały się takie opisujące trudne doświadczenia związane chociażby ze śmiercią rodzica czy długą nieobecnością taty z powodu pracy za granicą. Warto, aby rodzice pielęgnowali swoją relację z dziećmi, bo jak pokazuje lektura przesłanych na konkurs listów, są to dla dzieci rzeczy najważniejsze.” - powiedział senator Krzysztof Mróz. Zwyciężczyni konkursu będzie miała okazję uczestniczyć razem z tatą w uroczystej gali laureatów konkursu w Senacie RP w Warszawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama