Chcą, by we wrocławskich szkołach były dodatkowe zajęcia z edukacji seksualnej

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2021-10-14 12:22 | Zmodyfikowano: 2021-10-14 12:27
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum Radia Wrocław

Adrianna Klimaszewska z fundacji "Różowe skrzyneczki", jedna z inicjatorek akcji tłumaczy, że uchwała ma wskazać władzom Wrocławia kierunki działania:

Michał Multa,  uczeń wrocławskiego liceum opowiada, skąd młodzież dzisiaj czerpie informacje dotyczące edukacji seksualnej:

Teraz komitet będzie zbierał podpisy pod projektem uchwały, aby zajęli się nim miejscy radni. Pod dokumentem musi się podpisać co najmniej 300 mieszkańców.

Autorzy projektu uważają, że edukacja seksualna powinna być już wprowadzona w podstawówce, ale zastrzegają, że ta kwestia powinna być przedyskutowana np. podczas konsultacji społecznych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~fachowiec
2021-10-14 21:45:09
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
Finansowanych przez gminę? Czyli przychodzi sobie kilku aktywistów i domaga się bezsensownych i nikomu (oprócz nich samych) niepotrzebnych zajęć w szkołach i żeby im jeszcze miasto za to płaciło. Zróbcie sobie prywatne kursy, zobaczymy ilu będzie chętnych ;)
~Słuchacz
2021-10-14 21:38:59
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ci na zdjęciu potrzebują edukacji seksualnej??? Nie dziwota, że połowa ludzkości została otumaniona na covid, skoro w tak naturalnych sprawach mają braki. Szok!!!
~tutejszy
2021-10-14 20:11:05
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 1
chodzi po prostu o załatwienie sobie dodatkowego dochodu za publiczne pieniądze
~Martusia L.
2021-10-14 16:46:58
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Różewo-tęczowe skrzyneczki lewackie.
~Boss
2021-10-14 16:35:23
z adresu IP: (37.225.xxx.xxx)
Ocena: 8
Lewacy psują Dzień Edukacji Narodowej swoimi obsesjami. Muszą mieć problem z sexem skoro tak natrętnie o nim rozprawiają.
~poggy
2021-10-14 14:44:09
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Po tytule z daleka widać , kto zredagował ten "materiał".Czy ta panna Malwina nie wzięłaby paru korepetycji z polskiego?
~Moje zdanie...
2021-10-14 13:14:12
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2239
Dziękuję za edukację seksualną która polega na pokazywaniu bajek o pingwinkach dzieciom... Proponuję zamiast tego dodatkowe zajęcia z historii współczesnej - może uczniowie dowiedzieliby się kto to był np. Altiero Spinelli
~Ewa
2021-10-14 12:54:15
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -6
A po co? Trzeba dzieci rodzić, co rok to prorok. Po co gumka? Będzie kolejne 500 +, a że przy okazji grzybek, czy kiła....
~A po co nam
2021-10-14 12:48:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
w szkołach jakieś zajęcia z edukacji seksualnej? Należy może wprowadzić zajęcia dla młodzieży, jak rozpoznać, czy pracodawca cię nie okrada, jak poszukuje się skutecznie pracy i co znaczy pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie z częstą rotacją pracowników. Można też wprowadzić zajęcia, jak przeżyć zarabiając 1900 złotych. To jest młodym ludziom potrzebne.
~Różowe
2021-10-14 12:35:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -3
strzykawevzki smiercionki też