EuroCup: Koszykarki z Polkowic rozpoczynają od zwycięstwa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-10-14 21:33 | Zmodyfikowano: 2021-10-14 21:35

O zwycięstwie dolnośląskiej drużyny zadecydowała przede wszystkim doskonała druga kwarta wygrana 24:13. Dzięki niej do szatni polkowiczanki schodziły z prowadzeniem 36:27. Po trzech kwartach BC wciąż miało 9 punktów przewagi. Schody zaczęły się w czwartej odsłonie. Panathinaikos na tyle podgonił wynik, że na finiszu mógł doprowadzić jeszcze do dogrywki. Na 21 sekund przed końcem ekipa z Polkowic wzięła czas po czym długo rozgrywała piłkę, ale złe podanie Klaudii Gertchen wzdłuż boiska przejęła Lolita Lymoura i grecki zespół miał jeszcze szansę na zmianę wyniku. Na szczęście przejście Panathinaikosowi z obrony do ataku wyszło nie najlepiej, a oddany tuż przed końcową syreną rzut za trzy Sequoii Antrice Holmes nie wpadł do kosza i mecz skończył się zwycięstwem polskiej drużyny.

Panathinaikos Ateny – BC Polkowice 64:67 (14:12, 13:24, 12:12, 25:19)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 15, Klaudia Gretchen 12, Sasa Cado 10, Artemis Spanou 10, Feyonda Fitzgerald 5, Bożena Puter 5, Weronika Telenga 4, Weronika Gajda 3, Sylwia Bujniak 1, Aleksandra Zięborska 0, Alicja Grabska 0.

Najwięcej punktów dla Panathinaikosu: Angeliki Vintsilaiou 20, Chastity Monique Reed 17, Sequoia Antrice Holmes 12.