Wracają do gry! Gwardia jedzie do Dąbrowy

| Utworzono: 2010-12-03 10:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Po prawie półrocznej przerwie piękne oblicze polskiej siatkówki znów rozpoczyna walkę o ligowe punkty. Ten sezon będzie wyjątkowy, bo liga już dawno nie była tak silna i tak wyrównana. Co cieszy najbardziej to fak, że mocne w tym sezonie powinny być także wrocławianki.

Gwardia zapowiada walkę o pierwszą piątkę na zakończenie sezonu. Pierwszy poważny test czeka drużynę Rafała Błaszczyka już na inaugurację Plus Ligi. MKS Dąbrowa Górnicza to jeden z tych zespołów, z którym Gwardia bezpośrednio będzie walczyć o wyznaczone przed sezonem cele.

W ostatnich sezonach potyczki z MKS-em były dla wrocławskich siatkarek udane. Przed rokiem, także na inaugurację i także w Dąbrowie Gwardia wygrała niespodziewanie 3:2. W rewanżu w Hali Orbita, po jednym z najlepszych spotkań w sezonie, wrocławianki znów wygrały po tie-breaku.

Teraz o powtórzenie takiego wyniku powinno być łatwiej. Mają w tym pomóc m.in. Anna Witczak, Katarzyna Jaszewska i Maja Tokarska, które wzmocniły znacząco siłę Gwardii kolejno w ataku, przyjęciu i w bloku. A w składzie są przecież nadal Joanna Wołosz, Zuzanna Efimienko, Monika Czypiruk czy kapitan drużyny Katarzyna Mroczkowska. To już nie jest zespół, który będzie cieszył się z pojedynczych zwycięstw. Gwardia ma włączyć się do walki o czołowe miejsca.

Spotkanie Impelu Gwardii Wrocław z MKS-em Dąbrowa Górnicza w sobotę o godz. 18.00.

Zobacz też:
Gwardia chce być w pierwszej piątce

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama