Górnicza Solidarność będzie protestować w sprawie Turowa w Luksemburgu

PAP, MG | Utworzono: 2021-10-16 20:59
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- W piątek po południu dostaliśmy drogą mailową potwierdzanie, że nie ma żadnych przeciwskazań do zorganizowania naszej manifestacji - informuje PAP szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki "S" Jarosław Grzesik.

Manifestacja rozpocznie się 22 października o godz. 10.  - Maksymalna liczba osób jaką można było zgłosić to 2000 i tylu uczestników zgłosiliśmy. Logistycznie zajmujemy się tym już od dwóch tygodni, więc w zasadzie jesteśmy przygotowani - dodał związkowiec.

W maju TSUE - odpowiadając na wniosek Czech - nakazał natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów. Polski rząd ogłosił, że kopalnia nadal będzie pracować i rozpoczął rozmowy ze stroną czeską. 20 września TSUE postanowił, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Do tej pory odbyło się 17 spotkań przedstawicieli resortów ochrony środowiska i spraw zagranicznych ze stroną czeską. Rozmawiali także eksperci i przedstawiciele samorządów oraz kierownictwo kopalni. Pod koniec września minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował, że rozmowy polsko-czeskie ws. kopalni Turów zakończyły się fiaskiem.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej 64
2021-10-19 16:33:50
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziennikarz francuski skomentował jednoznacznie że to co robi unia przypomniało procesy Stalina
~Andrzej 64
2021-10-19 15:18:59
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jeszcze chce dodać że miejscu zdrajców jest w więzieniu i jest na to paragraf art 136konstytucji który mówi kto działa na szkodę państwa podlega karze
~Andrzej 64
2021-10-19 15:10:54
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mateusz dzisiaj jedzie z k...... a zdrajców jak Sikorski Miller itp rozliczymy
~Pamietajcie
2021-10-17 15:52:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jeśli nie pójdziemy na wybory - wróci Platforma i znów wszystko będzie do likwidacji. Oprócz tego sprywatyzują służbę zdrowia i nałożą kolosalne podatki. Cofną wszystkie przywileje socjalne, które dał PIS. Pamiętajcie o tym przy urnach. Dziś słupki PIS znów w górę. Tusk w dół.
~Andrzej 64
2021-10-17 10:45:09
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
Na szczęście jest nas dużo pogonimy ta boldzewio!
~Andrzej 64
2021-10-17 10:12:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
Trzy razy nie dla Unii Europejskiej wychodzimy!!!!!
~Wiesław
2021-10-17 09:54:59
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -4
pokażcie tej lewacko brukselskiej holocie pożytecznym idiotom eurokratomlewackim komisarzom ze Polacy walczą o. swoje
~BRAWO ZWIĄZKOWCY !!!
2021-10-16 22:31:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tak trzymać. Naróbcie wstydu tym nierobom z opozycji, co to po 10 razy wybory przegrywają i nadal nie mają nic do zaproponowania Polakom !!! Walczcie o swoje !!!
~Wnikliwy obserwator
2021-10-16 21:50:02
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
Związkowcy narobią nam wstydu na całą Europę. To, że nie potrafią myśleć, to małe piwo - od dawna wiadomo, że elektorat PiS samodzielnie nie myśli. Ale znowu pójdzie przekaz w świat (bo taka manifestacja skupi uwagę wielu mediów), że Polak niekumaty, nie zna ciągu logicznego: przyczyna-przebieg-skutek. Zarobią co najwyżej firmy transportowe - 2000 osób to jakieś 40 pełnych autokarów. Kurs do Luksemburga długi, można się po drodze wzmocnić... Może działacze związkowi wezmą się za jakąś uczciwą pracę wymagających innych kompetencji niż trzymanie transparentów?
~Nie ten adres
2021-10-16 21:25:13
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
To trzeba się wybrać pod budynek super profesjonalnych dyplomatołkow z Paranoi i Schizy. Adres Warszawa ulica znana wszystkim. 5 lat prowadzili negocjacje aż sprawa wybuchła przed niezależnym sądem. Jak się pali to się nie jedzie pod remizę protestować , ale się gasi ogień i łapie podpalacza.... A tu się okazuje ze to Wasz ukochany „nierząd” dolewał benzyny ...