Z Rzeszowa bez punktów. Lider za silny dla wrocławianek

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-25 19:50 | Zmodyfikowano: 2021-10-25 19:50

Przez długi czas pierwszego seta wrocławianki toczyły wyrównany bój ze świeżo upieczonym zdobywcą Superpucharu Polski. Bardzo dobrze w ekipie z Dolnego Śląska spisywały się środkowe, grając ze 100-procentową skutecznością w ataku, czego nie można powiedzieć o skrzydłowych Volley. Zawodziła zwłaszcza Aleksandra Rasińska, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Developresu. W pierwszym secie skończyła 2 na 10 ataków. Przy stanie 18:18 rzeszowianki zdobyły sześć punktów z rzędu. Świetnie zagrywała Anna Kalandadze, a w ataku nie myliła się Jelena Blagojević. Wrocławianki wyraźnie się pogubiły oddając w inauguracyjnym secie aż 8 punktów po własnych błędach, z czego połowę popełniły w ataku.

Drugą partię Developres rozpoczął od prowadzenia 5:1, a  rywalki tylko na moment złapały dystans. W kluczowym momencie górą była już ekipa trenera Stephane Antigi, w której na dobre rozkręciła się Brazylijska atakująca Bruna Honorio. Im bliżej końca seta, tym ich dominacja rzeszowianek stawała się coraz wyraźniejsza. Miejscowe mogły liczyć na błędy wrocławianek, a same zatrzymywały je blokiem. Pojedyncze udane zbicia Andrei Kossanyovej czy Marty Wellny to było za mało, aby Volley mógł cokolwiek wskórać. Ostatecznie, po popsutej zagrywce Izabeli Bałuckiej, wrocławianki przegrały tę część meczu 18:25.

Podopieczne Dawida Murka nie przebudziły się także w trzeciej odsłonie, w której po kontrze Magdaleny Jurczyk Developres odskoczył na 5:2. Wrocławianki próbowały dotrzymać kroku rywalkom do stanu 9:7, ale ataki Kalandadze i Honorio Marques spowodowały, że zespół z Rzeszowa znów zaczął dominować na boisku. Pojedyncze udane zagrania Rasińskiej nie były w stanie odmienić obrazu gry po stronie przyjezdnych (19:10), bo wrocławianki wciąż popełniały sporo błędów. Seta i mecz zakończył skuteczny atak Izabelli Rapacz (25:15).

Developres Rzeszów – Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)

Developres: Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojevic, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Anna Kalandadze, Magdalena Jurczyk - Aleksandra Szczygłowska (libero) – Dominika Witowska, Izabella Rapacz, Julia Bińczycka.

Volley: Aleksandra Rasińska, Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka, Natalia Murek, Anna Kaczmar, Karolina Fedorek – Agnieszka Adamek (libero) – Marta Wellna, Adrianna Szady, Aleksandra Gromadowska, Joanna Chorąża, Julia Stancelewska.