MKS - Gwardia 3:1: Pierwszy test oblany

| Utworzono: 2010-12-04 20:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Wrocławianki były zespołem słabszym w Dąbrowie Górniczej przegrały zasłużenie. Drużyna Rafała Błaszczyka zdołała wygrać zaledwie seta, ale trener Gwardii nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodniczek. Do Dąbrowy nie pojechały Dominika Sobolska i kapitan zespołu Katarzyna Mroczkowska.

W wyjściowym składzie pojawiły się trzy nowe zawodniczki. To żadna niespodzianka, bo Anna Witczak, Katarzyna Jaszewska i Maja Tokarska zostały ściągnięte do Wrocławia jako wzmocnienie. Nowa Gwardia w pierwszym meczu nie spisała się jednak najlepiej. W pierwszej partii MKS szybko odskoczył i wygrał 25:17. Drugi set był najbardziej emocjonujący. I zakończył się triumfem Gwardii 27:25.

Kluczowy dla losów pojedynku był set trzeci. Wrocławianki długo prowadziły i wydawało się, że obejmą w tym meczu prowadzenie. W końcówce było 21:19 i 23:22, ale ostatecznie to MKS wygrał 25:23. W ostatnim secie zabrakło już determinacji. Gospodynie wygrały 25:20 i rozpoczęły sezon od zwycięstwa. Gwardia na pierwsze musi jeszcze poczekać.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:20)

Tauron MKS: Agata Pura, Marta Haładyn, Joanna Szczurek, Małgorzata Lis, Matea Ikić, Ivana Plchotova, Krystyna Strasz (libero) oraz Aleksandra Liniarska, Lucie Muhlsteinova, Izabela Żebrowska, Elżbieta Skowrońska

Impel Gwardia: Maja Tokarska, Anna Witczak, Monika Czypiruk, Katarzyna Jaszewska, Joanna Wołosz, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos(libero) oraz Ewa Matyjaszek, Marta Sobolska

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama