Uczniowie nagrali Roberta Pieńkowskiego. Padły niecenzuralne słowa

, GN | Utworzono: 2021-11-04 20:32 | Zmodyfikowano: 2021-11-04 20:33
A|A|A

fot. Gazeta Wyborcza

To miała być lekcja historii jak każda inna. Robert Pieńkowski, nauczyciel w XVII LO i miejski radny PiS mówił o instytucji wolnej elekcji oraz o wadach tego systemu. Z sali lekcyjnej padł komentarz, że współcześni politycy również nie zawsze są przygotowani do swoich ról. No i się zaczęło. Uczniowie jako przykład podali prezydenta Polski Andrzeja Dudę, krytykując jego znajomość angielskiego. To wyprowadziło z równowagi nauczyciela, który przeklął przy uczniach i walnął ręką w ławkę:

- Młodzież, czego na filmie nie ma, naśmiewała się można powiedzieć z angielszczyzny prezydenta i można powiedzieć naszego pokolenia. My po prostu byliśmy zmuszeni uczyć się języka rosyjskiego i między innymi ja po to walczyłem z komuną, żeby oni mogli taką piękną angielszczyzną mówić - tłumaczy Robert Pieńkowski.

Pieńkowski tłumacząc zdarzenie mówi, że film przedstawia kilkusekundowy urywek 45-minutowej lekcji, ale przyznaje, że zachował się niewłaściwie.

- Użyłem słów zbyt dosadnych. Choć na korytarzach szkolnych nie trudno usłyszeć słowa dosadne, to nauczyciel zawsze powinien zachowywać najwyższe standardy. Moje zachowanie nie było właściwe, więc postanowiłem klasę w dniu dzisiejszym przeprosić - mówi radny PiS.

Robert Pieńkowski został upomniany przy świadku przez dyrekcję.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kowalczyk
2022-11-02 08:04:42
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dyrektor upomniał ustnie Pieńkowskiego przy świadku. Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Dolnośląskim, nie mogła już ukarać kolegi Romana Kowalczyka. Włos Pieńkowskiemu nie spadł z głowy. Kulturalnymi kolegami otacza się kurator dolnośląski.
~Jasmine
2021-11-11 23:50:31
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ma rację - niektóre tłumoki w szkołach i ich żarty mogą naprawdę wkurzyć lub zranić... Oczywiście użycie niecenzularnych słów to niezaprzeczalny błąd i dobrze że nauczyciel to przyznał i przeprosił klasę. A to czy prezydent mówi dobrze czy źle w innych językach nie ma żadnego znaczenia w ocenie jakim jest prezydentem. I rację miał nauczyciel, że w czasach gdy prezydent Duda chodził do szkoły obowiązkowym językiem był rosyjski a nie angielski. Poza tym nie każdy ma dryg do języków!
~Ożesz
2021-11-06 06:53:08
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -1
Młodzież krytykuje Dudę za angielski ? Niech lepiej posłuchają Adama Bodbara JAK i CO mówi do Niemców w Getyndze. To jest dopiero żenada.
~Qwerty
2021-11-05 12:38:49
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli jak? Czerwonym dupę nadstawiał, i co oni mu z tą dupą robili? Chyba go nie skrzywdzili. To zakrawa na homoseksualne zachowanie, gej w szeregach PIS????? i w dodatku pedagogiem.
~Tolek
2021-11-05 12:25:36
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Teraz w pisie sami bojownicy z komuną, tylko po co to robili skoro teraz chcą nas wepchnąć w łapy Putina
~slaczny1949
2021-11-05 09:09:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Po prostu PiSowski politruk, który niby uczy historii.
~defrozz
2021-11-05 08:35:56
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ooo i to jest lekcja historii! Kilka osób zapamięta ją do końca życia... wyciągając pewnie przeciwstawne wnioski, ale tak właśnie jest historia.
~Młody
2021-11-05 08:23:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zgadzam się - nauczyciel poirytowalnsie na młodzież, bo ta nie słucha, tumiwisilsko podchodzi do obowiązków, nerwowo czeka na zdalne...Inna rzecz - nauczycielowi nie przystoi, ale ja go rozumiem - po prostu nie wytrzymał nerwowo na kolejne olewcze podejście młodzieży...śmieją się z angielskiego Dudy, ale przy ich podejściu do obowiązków...za chwilę nie będą mówić żadnym językiem, bo nawet u z polskim mają problem.Zolta kartka dla nauczyciela, ale młodzież nie jest lepsza.
~fan
2021-11-05 08:18:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Taka mądra młodzież, którą irytuje na każdym kroku!!!
~Barnaba
2021-11-05 08:00:44
z adresu IP: (212.244.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy ktoś sprawdził ile pan Pieńkowski ma lat? Może obalał komunę za pomocą kredek wyjętych z tornistra? Nie wygląda jakoś staro, ale być może to kwestia poziomu inteligencji... ;)
~rodzic
2021-11-05 06:36:22
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Taką mamy młodzież jakiej jest jej wychowanie w domu rodzinnym.
~dodo
2021-11-04 23:05:41
z adresu IP: (85.221.xxx.xxx)
Ocena: 8
Coś ten nauczyciel wygląda na niezłego kłamcę.Po pierwsze w latach, kiedy ja się uczyłem tj. w głębokiej komunie- lata 70-te- był rosyjski /traktowany przez wielu "per noga" i język obcy do wyboru np angielski /kto chciał, mógł opanować niezgorzej prze 4 lata LO. LATA , W KTÓRYCH POBIERAŁ NAUKI A.DUDA to inna piosenka .Były inne metody i perspektywa wyjazdu .Ale cóż widocznie nie za bardzo się chciało lub było się ....niezbyt kumatym. Jeszcze jedno ja na studiach musiałem zdać dość surowy egzamin z języka angielskiego. Czyżby W LATACH nauki w.w nie było lektoratów!? No, no .Pinokio się kłania!
~była
2021-11-04 23:02:57
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Milusińscy, psiakrew !
~Wnikliwy obserwator
2021-11-04 22:12:31
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ktoś mi wyjaśni związek między kiepską znajomością języka angielskiego przez Dudę, a obalaniem komuny przez Pieńkowskiego? To dlatego Duda słabo mówi, że komuna była? A język - cóż. Polak-katolik-członek PiS wysławia się niczym pan Jezus podczas Kazania na Górze. Widocznie w Ewangelii zapisano to inaczej, bo nikt nie nagrywał przemowy Jezusa smartfonem, jak Pieńkowskiego na lekcji historii :P
~ABC
2021-11-04 21:51:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Po co wdaje się dyskusje, oni wiedzą "lepiej". Życie szybko zweryfikuje ich poglądy gdy przyjdzie im żyć na własny koszt, nie za kasę mamusi, tatusia zatrudnionego w Urzędzie Miejskim, w Sądach, na uczelniach. Ten co pracuje na własny koszt- nie podatnika, inaczej to widzi. On musi zarobić, a w UM kasa się należy jak psu buda stąd taka optyka. Brak problemów i nie rozumienie tych co muszą podołać.
~fachowiec
2021-11-04 21:31:36
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Mądrą mamy młodzież, widzą jakim baranem jest Długopis ;)