Krzysztof Balawejder: Ołtaszyn? W drugiej kolejności odśnieżania

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-11-04 21:32 | Zmodyfikowano: 2021-11-04 21:40
A|A|A

fot. RW

Prezes MPK Wrocław mówił w Radiu Wrocław między innymi o inwestycjach tramwajowych w mieście, zapowiadanych wiele lat temu liniach na Ołtaszyn i Jagodno, wspólnym bilecie MPK i kolei, wykolejeniach i raportowaniu ich oraz o bezpieczeństwie w komunikacji.

Krzysztof Balawejder zapewnia, że komunikacja miejska we Wrocławiu wcale nie przegrywa z koleją i transportem samochodowym i można się nią poruszać równie szybko po mieście:

Czy jest szansa, że koleje dogadają się z urzędem miejskim ws. wspólnego biletu na pociąg i MPK? Krzysztof Balawejder mówił, że to nie zależy od niego, ale jeżeli porozumienia nie będzie, to dla pasażerów powstanie inna oferta:

- Autobusy są lepszym rozwiązaniem niż tramwaj - uważa Krzysztof Balawejder, ale szanuje mieszkańców, którzy mają inne zdanie:

Co z tramwajem na Jagodno i Ołtaszyn? Czy te inwestycje w ogóle powstaną? Na Jagodno na razie tylko autobus i to w ciągu 3 lat:

Pytaliśmy także co z linią na Ołtaszyn. Prezes Balawejder powiedział wprost mieszkańcom tego osiedla: Ołtaszyn w drugiej kolejności odśnieżania:

- Z przyczyn formalnych autobusy miejskie nie mogą też jeździć po AOW - rozwiewa wątpliwości prezes MPK:

Akcja Miasto zarzuca MPK, że spółka nie informuje o wszystkich wykolejeniach i utrudnieniach w komunikacji. Krzysztof Balawejder zapewnia, że wszystkie informacje są publikowane:

Krzysztof Balawejder odpowiadał też na pytania słuchacza, który zastanawiał się, dlaczego na Kazimierza Wielkiego, czy alei Hallera nie wybudowano trasy autobusowo-tramwajowej:

Prezes MPK mówił także, dlaczego nie udało się wyremontować całej Hallera za jednym zamachem:

Jak wygląda sytuacja z taborem podwykonawcy MPK, czyli firmy Michalczewski?

Czy podróże komunikacją miejską są bezpieczne? - Zdecydowanie tak- zapewnia Balawejder:

Dlaczego MPK prowadzi wiele inwestycji remontowych na raz w wielu miejscach Wrocławia co powoduje ogromne korki? - Czy chcemy się męczyć 86 lat, czy 2 lata? - pyta prezes MPK:

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ołtaszynianka
2021-11-23 09:58:04
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
SKANDAL! Ten pan natychmiast do dymisji.
~Alta
2021-11-08 17:18:57
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
A co ze skrzyżowaniem J.Narodowej - Rychtalska ? Autobus przegubowy ledwo pokonuje to wąskie kuriozum drogowe, do tego lewoskręt ze ścieżką rowerową . Przybywa samochodów ale nie ma zmiany cyklu świateł oraz dodatkowego cyklu dla lewoskrętnych w Rychtalską i Daszyńskiego. Wielu szaleńców dokonuje lewoskrętu z Rychtalskiej w J.Narodowej pomimo zakazu i czasem jest stłuczka lub potrącenie pieszego na pasach.
~Łukasz
2021-11-08 12:11:07
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pogonić "ekspertów" z akcji miasto oraz wszystkich pożal się boże aktywistów specjalistów od sojowego latte i nie budować ich ukochanych dróg rowerowych tylko wydać te pieniądze na remonty torowisk i nowe autobusy to problem mpk oraz korków się sam rozwiąże
~Wrocek
2021-11-08 07:54:04
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 9
Czyli jednak segregacja. Tym razem związana z miejscem zamieszkania. A tak na spotkaniach ładnie gadają o równości i szacunku do każdego. A tu prawda się wymknęła. Tęskno za segregacją.
~Budwajzer
2021-11-05 22:08:48
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -27
Gorące pozdrowienia od Wykopu. (> ͜ʖ>)
~Bella
2021-11-05 17:28:33
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 2
Trzeba pamiętać, że autobus przy zakrętach zajmuje więcej miejsca niż tramwaj i dlatego zwykłych torowisk nie można wykorzystać jako buspasy. Mają też inne promienie skrętu.
~Kml00
2021-11-05 15:43:20
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 7
Patrząc na jakość MPK w tym mieście, to chyba naukowcy wrocławscy na serio myślą o stworzeniu teleportacji...
~Shr
2021-11-05 13:15:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Co ten seler...
~asdf
2021-11-05 11:50:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 40
dobrze odżywiony i szczęśliwy, nie to co wy poliniaki
~Mariusz
2021-11-05 11:28:13
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 60
Fajny ten presez, taki niezbyt mądry. "Autobusy są lepszym rozwiązaniem niż tramwaj" - najlepiej to widać w godzinach szczytu, kiedy oczekiwanie na jakikolwiek autobus to rosyjska ruletka. Dlatego przestałem z nich korzystać. Jazda tramwajem dookoła może nie jest szybsza, ale łatwiejsza do przewidzenia. Autobusy to największy syf we Wrocławiu.
~vrnk
2021-11-05 11:13:46
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 48
Nie ma nic gorszego niż podróże autobusami we Wrocławiu. Może pan Prywatny Krzysztof woli je od tramwajów, bo na co dzień porusza się limuzyną i patrzy jedynie na koszty, nie zdając sobie sprawy, że większość kierowców wozi ludzi jak worki z ziemniakami.
~Andg
2021-11-05 09:55:13
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 11
30 lat jeździłem autobusem. Kupiłem samochód i jestem wszędzie 2 razy szybciej więc weź nie pie*dol.
~xx2
2021-11-05 09:09:26
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 23
Ten gosc za to co powiedzial w tym wywiadzie powinien zostac zdymisjonowany! To jest skandal! Co za typ!
~Marek z Ołtaszyna
2021-11-05 09:01:37
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ach ta polska mentalność, ja mieszkam na Biskupinie więc mam wyj***ne na jakiś tam Ołtaszyn. Troszkę ludzi tutaj mieszka i płaci podatki. Fajnie, że kolej do Sobótki będzie, naprawdę supcio.
~Jaffa
2021-11-05 08:56:00
z adresu IP: (192.99.xxx.xxx)
Ocena: -12
PiS ok
~Wrocławianin
2021-11-05 08:46:02
z adresu IP: (213.34.xxx.xxx)
Ocena: 23
Wrocławiem rządzi od lat ekipa specjalistów. Ich specjalnością jest PR miasta na zewnątrz przy całkowitym zignorowaniu mieszkańców i częstym działaniem na ich szkodę. No ale tak sobie Wrocławianie wybraja to tacy nieudacznicy zarządzają ich własnością.
~wrocławianin
2021-11-05 06:32:44
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -17
Komunikacja MPK powinna we Wrocławiu być darmowa. Zamiast marnować pieniądze na politykierstwo, na lansowanie się w mediach, Internecie, na kopaczy i inne bzdety $utryk powinien doprowadzić do utworzenia we Wrocławiu darmowej komunikacji.
~Mieszkaniec Wr.
2021-11-05 04:48:24
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kiedy się w końcu sutryk dogada z KD i będzie honorowanie biletów MPK w pociągach. Sutryk do roboty i koniec ściemniania.
~Fredek
2021-11-05 00:16:10
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 34
Szkoda , że nie dowiemy się , ile teraz dopłacamy do jednego biletu MPK . Za Dutkiewicza było to 5 zł , ale teraz usługi dla miasta wykonuje izraelski MOBILIS , który np . dla MPK lisinguje autobusy . Może prezes odpowie na pytanie , czy większe straty MPK , to większe zyski MOBILISu ? Gdzie jest ten cymes , że miastu to się opłaca ...Koszty nasze , zyski wasze ! Tak to komentują tubylcy . Ale na szczęście wszystko monitoruje prezes Balawajder .
~Mnv
2021-11-05 00:14:49
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 15
Kto kiedykolwiek wyjechał z Wrocławia wie, ze we Wrocławiu NIE MA transportu publicznego i komunikacji miejskiej. Sa za to ze swiatowej czołowki korki. Tyle w temacie.
~karzeł żoliborski
2021-11-04 23:31:34
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 11
Towarzysz, propagandysta Wieczorkowski już od samego przedstawienia gości poniżył i zaatakował prezesa MPK i jego rzecznika w sposób niezbyt elegancki, żeby nie użyć stwierdzenia ,,chamski’’-> ,,pytanie do przyjaciela’’ -> dno dziennikarstwa. Dlaczego tow. Wieczorkowski jest wyjątkowo miły i nie napastliwy wówczas gdy gośćmi są partyjni funkcjonariusze? Wszyscy pamiętamy jeden z ostatnich wywiadów z prezydentem Sutrykiem kiedy tow. Wieczorkowski pół czasu antenowego poświecił na pytania o prywatny profil prezydenta na facebooku. Czy to są prawdziwe problemy i zagadnienia interesujące mieszkańców Wrocławia? A teraz tradycyjnie mnie zablokujcie.
~Jeremiasz
2021-11-04 23:26:55
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 30
"Krzysztof Balawejder zapewnia, że komunikacja miejska we Wrocławiu wcale nie przegrywa z koleją i transportem samochodowym i można się nią poruszać równie szybko po mieście", powiedział Krzysztof Balawejder, który zapomniał poinformować o tym fakcie komunikację miejską we Wrocławiu :) Najlepsze jest to, że dałbym sobie rękę uciąć, iż ten Pan jest święcie przekonany o tym, że to prawda, a każda wpadka, to dzieło ludzi nieprzychylnych ratuszowi. Do zobaczenia w korkach Kochani ;)
~niezłe jaja
2021-11-04 23:17:46
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 28
"Krzysztof Balawejder zapewnia, że komunikacja miejska we Wrocławiu wcale nie przegrywa z koleją i transportem samochodowym i można się nią poruszać równie szybko po mieście" niezły ubaw, a sam Pan prezes jeździ autem służbowym, a do tramwaju wsiada tylko pod publiczkę i pościka na fejsbusia :)
~Tomek
2021-11-04 22:36:57
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jest super jest super więc o co ci chodzi .... Pan prezes jak i cała świta żyje chyba w innym mieście brak infrastruktury park and ride w centrum miast zamiast 30-40 km za miastem. Brak wykorzystania AOW przez MPK do przewozu ludzi. MPK to miś na miarę naszych możliwości z Wrocławia.
~Minionek
2021-11-04 22:34:21
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 21
Facet powinien się wstydzić, codziennie ludzie szydzą z MPK, zreszta słusznie, a ten się bawi w influencera i udaje fachowca. Wstyd mi za takich nierobów …
~Wnikliwy obserwator
2021-11-04 22:19:07
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 48
Jako pasażer MPK mam wrażenie, że pan Balawejder wie o funkcjonowaniu w praktyce firmy, której prezesuje, mniej niż ja - choćby dlatego, że regularnie jeździ do pracy służbową Skodą Superb stojącą niedaleko jego domu o poranku, a następnie zachwala tramwaje i autobusy w radiu. Otóż Panie Prezesie, szybciej niż MPK jeździ się po mieście hulajnogą elektryczną lub rowerem. Zachęcam do częstszego przejazdu MPK - może się spotkamy i porozmawiamy w drodze o tym Pańskim wspaniałym wyimaginowanym świecie, który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Ale za 40 tysięcy miesięcznie też bym tak kłamał. Tylko potem nie chodziłbym na Mszę jak Pan. Wstydziłbym się...
~Szczepan
2021-11-04 21:44:16
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 3
Segregacja dla typa