CCC pokonało Energę 58:52

| Utworzono: 2010-12-06 04:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To był udany rewanż za przegraną walkę o brązowy medal w poprzednim sezonie. Polkowiczanki przegrały trzy z czterech kwart, ale najważniejszą, drugą część meczu wygrały zdecydowanie i to pozwoliło im pokonać Energę Toruń 58:52.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowego prowadzenia. Wszystko zmieniło się w drugiej kwarcie. To był pokaz defensywy na najwyższym poziomie w wykonaniu CCC. Do tego "Pomarańczowe" zaczęły trafiać z dystansu i wygrały tę część spotkania aż 19:6.

Po przerwie polkowiczanki odskoczyły na 15 punktów i uspokojone wysokim prowadzeniem wyraźnie spuściły z tonu. To nie zmieniło faktu, że koszykarki Krzysztofa Koziorowicza kontrolowały wynik do samego końca.

To już 10 zwycięstwo CCC w 12 meczu. Polkowiczanki w tabeli PLKK zajmują drugie miejsce.

CCC Polkowice - Energa Toruń 58:52 (14:15, 19:6, 12:17, 13:14)

CCC Polkowice: Amisha Carter 15, Natalia Trafimawa 10, Agnieszka Majewska 8, Walerija Musina 6, Sharnee Zoll 4, Joanna Walich 4, Anna Pietrzak 4, Małgorzata Babicka 3, Justyna Jeziorna 2, Jene Morris 2.

Energa Toruń: Alicia Gladden 10, Veronika Bortelova 7, Monika Krawiec 7, Wera Perostijska 5, Lizanne Murphy 4, Mirna Mazic 4, Emilia Tłumak 4, Jelena Maksimovic 4, Natalia Małaszewska 4, Patrycja Lipka-Gulak 3, Agata Gajda 0, Magdalena Radwan 0