Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę w derbach Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-11-23 21:15 | Zmodyfikowano: 2021-11-23 21:15

Derbowe stracie z pewnością nie rozczarowało swym poziomem kibiców. Szybkie tempo i bramka za bramkę sprawiły, że w piątej minucie był remis 4:4. Miedziowi chwilę później zaczęli powoli budować swoją przewagę. Dobrze w bramce spisywał się Marek Bartosik, a skutecznie akcje kończyli rozgrywający Stanisław Gębala i Roman Chychykalo oraz Marcel Sroczyk na skrzydle. W efekcie po kwadransie lubinianie wygrywali 9:6. Goście się nie poddawali i skutecznie dążyli do wyrównania. Na tablicy wyników było 12:12, jednak kolejne dwie bramki zdobyło Zagłębie. Chrobry znów doprowadził do remisu, ale końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy po pierwszych dwóch kwadransach prowadzili 17:16.

Na początku drugiej połowy scenariusz wyglądał niemal identycznie, jak w pierwszej. Zagłębie odskakiwało na 2-3 bramki, po czym Chrobry szybko wyrównywał. Głogowianie przyśpieszali, a ich akcje skutecznie kończył Paweł Paterek. Kwadrans przed końcem wynik wciąż był sprawą otwartą – było 23:22 dla Zagłębia. Później znów lepiej prezentowali się lubinianie, którzy dziesięć minut przed końcem wygrywali 27:23 i byli bliżej wygranej. Goście w końcówce złapali jeszcze oddech i zdołali zmniejszyć straty. Niespełna minutę przed końcem Zagłębie prowadziło 31:30, ale to Chrobry miał piłkę. Goście popełnili faul w ataku, a karę dwóch minut otrzymał szkoleniowiec Chrobrego i jeden z głogowskich zawodników musiał opuścić parkiet. Nie był to Paweł Paterek, bo to właśnie on cztery sekundy przed końcową syreną doprowadził do remisu i karnych, które w ostatnim czasie były prawdziwą zmorą Miedziowych.

Nie inaczej było tym razem. W ekipie gospodarzy przy rzutach z siedmiu metrów pomylili się Wojciech Hajnos i Roman Chychykalo, w Chrobrym - tylko Paterek, i głogowianie wygrali w karnych 4:2.

MKS Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 31:31 (17:16) k. 2:4

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 3, Gębala 6, Sroczyk 9, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Bogacz 3, Drozdalski, Adamski, Iskra, Bekisz 1, Chychykalo 6.

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 7, Zdobylak, Klinger, Przysiek, Kosznik 3, Orpik, Jamioł 1, Krzysztofik 2, Matuszak 5, Otrezov 3, Strycz, Włoskiewicz 1, Paterek 9, Skiba.