Pierwsza w historii młodzieżowa grupa triathlonowa powstała w Legnicy

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2021-11-24 09:00 | Zmodyfikowano: 2021-11-24 09:00
Pierwsza w historii młodzieżowa grupa triathlonowa powstała w Legnicy - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Obecnie trwa nabór do grupy. Zajęcia z wszystkich trzech triathlonowych dyscyplin są bezpłatne, a wszystko w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. Dołączyć może każdy między 16., a 22. rokiem życia. Stanisław Jaworski z Triathlonowej Legnicy podkreśla, że chodzi przede wszystkim o to, by młodzież pokochała aktywność.

- Celem tego projektu jest taka aktywizacja młodzieży, żeby odeszła od tych różnych szklanych okienek. Projekt będzie trwał do października przyszłego roku, po drodze jeszcze jest obóz sportowy letni. Będziemy szukać jakiegoś talentu, może Legnica kiedyś zasłynie z jakiegoś mistrza triathlonu.

Pierwsi chętni do wspólnych treningów już są.

- No po prostu rewelacja. Projekt jest darmowy jedynie czego trzeba oczekiwać od zawodnika, który należy do projektu to 80% frekwencji, to nie jest dużo. No i spróbowałam i tak mi się spodobało, że zostałam, ale na początku byłam przerażona trochę. Moim takim pierwszym celem to jest 1/4 Ironmana.

Zostało jeszcze piętnaście miejsc. Jak tłumaczą organizatorzy mile widziane są również osoby, które nie uprawiają żadnego sportu. Chętni nie muszą od razu trenować wszystkich trzech dyscyplin, warunkiem uczestnictwa nie jest także udział w zawodach triathlonowych.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.