Za kadrą naszych szczypiornistek kolejny sprawdzian przed MŚ

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-11-28 08:45 | Zmodyfikowano: 2021-11-28 08:45

Polki tylko na początku spotkania były równym rywalem dla faworyzowanych Hiszpanek. Z każdą kolejną minutą miejscowe kontrolowały mecz, grając mądrze zarówno w ataku jak i w obronie. Biało-czerwone popełniały natomiast dość sporo prostych błędów, co skrzętnie wykorzystywał rywalki.

Na początku drugiej połowy Polki zdołały doprowadzić do remisu 19:19, jednak Hiszpanki dość szybko odbudowały przewagę. Ostatecznie nasz zespół przegrał to spotkanie różnicą 7 goli.

Bramki reprezentacji Polski na zmianę strzegły w tym spotkaniu Monika Maliczkiewicz z Zagłębia Lubin oraz Barbara Zima z KPR-u Gminy Kobierzyce. W polu wystąpiła inna zawodniczka lubińskiego klubu - Adrianna Górna. Skrzydłowa Zagłębia zakończyła spotkanie z dorobkiem 2 goli.

Turniej w Madrycie to generalny sprawdzian biało-czerwonych przed grudniowymi mistrzostwami świata. Dzień wcześniej Polki uległy Niemkom 27:31. Na zakończenie zawodów podopieczne norweskiego trenera Arne Senstada zagrają w niedzielę z reprezentacją Słowacji.

Polki występ na mundialu w Hiszpanii rozpoczną 3 grudnia spotkaniem z Serbią. Dwa dni później zmierzą się z faworytkami grupy B - Rosjankami, a 7 grudnia spotkają się z Kamerunem.

Polska - Hiszpania 25:32 (14:16)

Polska: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz – Monika Kobylińska 5, Sylwia Matuszczyk 4, Magda Balsam 4, Natalia Nosek 3, Kinga Achruk 2, Adrianna Górna 2, Oktawia Płomińska 1, Romana Roszak 1, Joanna Szarawaga 1, Aleksandra Rosiak 1, Dagmara Nocuń 1, Magda Więckowska, Marta Gęga, Aleksandra Zimny.