Zatrzymać Podolskiego. Śląsk jedzie na mecz do Zabrza

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-12-03 06:15
A|A|A

W zespole rywali prawdziwą gwiazdą jest Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec na początku sezonu nie grał prawie w ogóle, dopiero adaptował się do gry na polskich boiskach. W ostatnich meczach zaczyna jednak mieć coraz większy wpływ na grę ofensywną Górnika, czego przykładem jest chociażby niesamowita bramka zdobyta w starciu z Górnikiem Łęczna.

Obrońcy Śląska będą też musieli zwrócić uwagę na Jesusa Jimeneza. Hiszpan szczególnie na początku sezonu błyszczał formą, ostatnio nie strzela już tak wiele bramek, ale nadal to najskuteczniejszy zawodnik zabrzan w trwającym sezonie. Napastnik ma na koncie 6 bramek.

A skoro o hiszpańskich napastnikach mowa, to do składu Śląska powraca Erik Exposito, najskuteczniejszy w ogóle zawodnik w naszej lidze obecnie. Ostatnio snajper odpoczywał ze względu na nadmiar żółtych kartek, ale obecnie nic nie stoi już na przeszkodzie występu w starciu z Górnikiem.

Trener Jacek Magiera ma jednak kilka problemów kadrowych - u jednego z zawodników wykryto zakażenie koronawirusem, klub jednak nie poinformował o którego piłkarza chodzi. Dodatkowo za czerwoną kartkę pauzuje Konrad Poprawa, a w minionym tygodniu na uraz narzekał Matus Putnocky. Na konferencji przedmeczowej Magiera zapewniał jednak, że Słowak będzie gotowy do gry.

Początek spotkania o godzinie 20:30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama