Wrocław i Falstad nie zapomną

Michał Kwiatkowski, BT | Utworzono: 2021-12-03 17:10 | Zmodyfikowano: 2021-12-03 17:22
A|A|A

O jego założeniach opowiada Marek Mutor, dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość, instytucji odpowiedzialnej za jego przebieg.

Ośrodek Pamięć i Przyszłość realizuje projekt we współpracy ze swoim norweskim odpowiednikiem - Falstad Centrum. Dyrektor instytucji, Christian Wee gościł dziś we Wrocławiu. - Największe wrażenie wywarło na mnie to, że nasze instytucje mają takie samo podejście do zagadnienia. Z każdym rokiem oddalamy się od tych strasznych wydarzeń, skupiając się na świadkach historii, ich wspomnieniach, które są najistotniejsze.

Te spostrzeżenia przekute zostaną w konkretne działania, o czym przekonuje dr Marek Kosendiak z Ośrodka Pamięć i Przyszłość

-  Jednym z działań, które podejmiemy w ramach projektu będzie zwrócenie uwagi na Polaków więzionych w czasie II wojny światowej w Norwegii, w szczególności na terenie dawnego obozu SS Falstad. Cel ten osiągniemy tworząc narzędzie edukacyjne poprzez cyfrową rekonstrukcję obozu pracy w Falstad dostępną on-line - dodaje Wee

Marek Mutor, dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość, wskazuje też na inne efekty tego wspólnego projektu.

Projekt "Wrocław i Falstad nie zapomną! Polskie i Norweskie spojrzenia na totalitaryzmy" korzysta z dofinansowania o wartości 1 549 000,00 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama