Reszta Świata lepsza od Polski w meczu szachistek we Wrocławiu

WK, PAP | Utworzono: 2021-12-16 08:42
A|A|A

Polska wystąpiła w składzie: Oliwia Kiołbasa, Karina Cyfka, Jolanta Zawadzka, Monika Soćko i Klaudia Kulon. Resztę Świata reprezentowały: Julia Osmak (Ukraina), Irina Bulmaga (Rumunia), Meri Arabidze (Gruzja), Laura Unuk (Słowenia) i Anna Sargsjan (Armenia).

Biało-czerwone najlepiej zaprezentowały się w rundzie drugiej, kiedy udało im się wywalczyć remis. W pozostałych czterech górą były rywalki.

- Można powiedzieć, że nasze zawodniczki były bardzo gościnne. Dla nas najważniejsze, że Festiwal z roku na rok się rozwija i zyskuje na popularności. W tym roku każdą z rund otwierał specjalny gość, była m.in. mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska – przekazała Zaręba.

W ramach festiwalu został rozegrany także Memoriał Apolonii Litwińskiej, pierwszej pochodzącej z Dolnego Śląska mistrzyni Polski kobiet w szachach (1961). Dziewięć lat wcześniej zdobyła wicemistrzostwo kraju, a miała też w dorobku dwa brązowe medale. W zawodach 12 szachistek rywalizowało indywidualne w szachach błyskawicznych, a najlepsza okazała się Ukrainka Osmak.

- Pandemia COVID-19 trochę nam pokrzyżowała plany, bo np. turniej w szachach błyskawicznych miał być turniejem otwartym. Ale i tak wybrnęliśmy z tego z tarczą, a nie na tarczy – podsumowała imprezę Zaręba.

Hołuj-Radzikowska była najwybitniejszą polską szachistką lat 50. i 60. XX wieku. Wielokrotnie stawała na podium krajowych mistrzostw, w tym dziewięć razy na najwyższym stopniu. Reprezentowała Polskę na pięciu olimpiadach szachowych.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama