Uczta teatralna, różewiczowy Jam, operowa gala (Radio Wrocław Kultura we WTOREK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-12-20 16:19 | Zmodyfikowano: 2021-12-20 16:19

15:15/ Paweł Świątek - uznany reżyser, wałbrzyszanin i wrocławianin, proponuje tym razem czytanie sceniczne własnego tekstu pt. 'Jadłospis dla wszy', napisanego w ramiach Stypendium Twórczego Prezydenta miasta Wrocławia. W rolach: pani Rasiakówna, panowie Lulek, Kujawski, Maj, Mrozek. Zapowiada się UCZTA. W Teatrze Polskim w Podziemiu, 22 grudnia, w Piekarni. Punktem wyjścia jest nieodbyty wykład Weigla na uniwersytecie we Wrocławiu w roku 1939.

16:00/ Konrad Imiela - szef artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Dla dyrektora Imieli burzliwy 2021 rok był pożegnaniem z funkcją naczelnego, ale i zapewne startem do kolejnych przedsięwzięć artysty. Piosenka nagrana z Kubą Sucharem znalazła się na płycie 'i milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza', w sieci zaczął się właśnie serial '24'21 Różewicz Jam Session'. Być może namówimy naszego gościa do ważnego ogłoszenia...

17:00/ Adam Banaszak - dyrygent, kierownik muzyczny Opery Wrocławskiej. Tuż po premierze 'Wesela Figara' w Teatrze Wielkim w Łodzi (wrocławski desant z reżyserem Roberto Skolmowskim), na chwilę przed galą sylwestrowo-noworoczną w macierzystym teatrze przy Świdnickiej.

18:00/ [email protected] - pod tym adresem czekamy na Wasze kulturalne propozycje, ogłoszenia, muzyczne przesyłki. Dziś sporo z nich. Czyli nasz Przewodnik kulturalny. .

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą - magazyn aktualności kulturalnych. A w nim Przewodnik kulturalny: piosenka tygodnia RWK (David Bowie z nowej - ! - płyty), 'Lenora' Jerzego Łukosza w serii Wydawnictwa Warstwy, koncert świąteczny w NFM, dobre kino z Wrocławia oraz rozmowa z Cezarym Studniakiem o 30. jubileuszu i już o części programu PPA oraz planowanej na luty premierze 'Cesarza'.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.