Będą biegać przez 24 godziny po szczytach Gór Sowich… i to w sylwestra

Aleksander Ogrodnik, GN | Utworzono: 2021-12-26 08:30 | Zmodyfikowano: 2021-12-26 08:31
A|A|A

fot: Specjalny wózek - "Łączą nas góry"

Podczas gdy większość z nas w sylwestra będzie w gronie znajomych, oni będą w tym czasie w trakcie górskiego biegu i to nie byle jakiego, bo 24- godzinnego. Wszystko po to, by wspierać osoby niepełnosprawne, które też chciałaby, tak jak i oni, kiedyś zdobywać szczyty. By im to umożliwić potrzeba specjalnych wózków, na które swoimi nogami zbierają Ula Kujawska i Łukasz Wawrzyniak, przekonuje Maria Zięba z fundacji “Ładne Historie”:

- Będą biegać w słusznym celu, będą wspierać nas w zakupie nowego sprzętu ponieważ zainteresowanie wyprawami jest coraz większe i zaczęło brakować nam wózków na wyprawy. One nie są tanie przede wszystkim, to jest ważne, my potrzebujemy kupić w tej chwili takie, które kosztują od 14 tysięcy wzwyż – tłumaczy Maria Zięba.

Jak dotąd udało się zebrać już całkiem sporo, bo prawie 19 tysięcy.

- Bardzo się cieszymy, widzimy że to lawinowo rośnie więc kto wie co się wydarzy i ile uzbieramy ostatecznie oczywiście cieszy nas przede wszystkim ilość osób, bo już prawie 200 osób nas wsparło na zrzutce. Każdy może iść w góry, góry są dla wszystkich i warto pokonywać takie bariery – wyjaśnia Maria Zięba z fundacji “Ładne Historie”

Tę ładną historię wesprzeć można na wiele sposób, nie tylko na zrzutce, ale także jako wolontariusz.

Facebook akcji: https://www.facebook.com/LaczaNasGory

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/4905977296088362

zrzutka: https://zrzutka.pl/45765s

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama