Szkoła w Bożkowie, przekazywana z rąk do rąk, tym razem trafiła pod skrzydła Skarbu Państwa

Jarosław Wrona, MC | Utworzono: 2021-12-31 08:18 | Zmodyfikowano: 2021-12-31 08:19
Szkoła w Bożkowie, przekazywana z rąk do rąk, tym razem trafiła pod skrzydła Skarbu Państwa - fot.www.zsa-bozkow.pl
fot.www.zsa-bozkow.pl

Zgodnie z wcześniej podpisanym porozumieniem, od 1 stycznia nadzór nad Dolnośląskim Zespołem Szkół w Bożkowie przejmuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Właśnie podpisano akt notarialny w tej sprawie. Jak powiedział Radiu Wrocław starosta kłodzki Maciej Awiżeń reprezentujący Skarb Państwa, to najlepsze rozwiązanie dla rozwoju tej szkoły:

Od 2005 roku szkoła funkcjonowała pod kuratelą Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wartość nieruchomości przekazanej do Skarbu Państwa wraz terenem przyległym wielu hektarów zieleni to około 14 mln złotych. Resortowy nadzór nad placówką ma pozwolić na dalszy, stabilny rozwój i spójną politykę kształcenia w regionie. Jak zapowiadał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, placówka zyska jeszcze lepsze możliwości w kształceniu przyszłych pokoleń m.in. techników inżynierii środowiska i melioracji, techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej czy techników weterynarii. Dyrektor szkoły Józef Kochniarczyk podkreślił w rozmowie z Radiem Wrocław, iż ważny jest dalszy rozwój placówki:

Placówka z długoletnią historią i tradycjami w branży przyrodniczo – technicznej, jest jedyną szkołą kształcącą w kierunkach rolniczych na terenie powiatu kłodzkiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.