Lubińskie zoo apeluje: nie strzelajmy w pobliżu ogrodu

Karolina Bieniek, MC | Utworzono: 2021-12-31 13:18 | Zmodyfikowano: 2021-12-31 13:19
Lubińskie zoo apeluje: nie strzelajmy w pobliżu ogrodu - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

W lubińskim zoo dziś pracowita noc. Dla bezpieczeństwa zwierząt pracownicy będą dyżurować w parku. Podobnie jak zwierzęta domowe, te dzikie i gospodarskie również źle znoszą wystrzały. Jak podkreśla Agata Bończak dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie żadne zwierzęta nie powinny zostawać w tę noc bez opieki.

-Zwierzęta w ogrodzie zoologicznym zazwyczaj dzielnie radzą sobie w sylwestrową noc, natomiast my patrolujemy zoo w tym czasie, pracownicy mają specjalne dyżury po to aby być na miejscu w razie jakiegoś kłopotu.

Ogród zoologiczny w Lubinie co roku włącza się w akcje "Nie strzelam w sylwestra" uświadamiając odwiedzających jak stresujące dla zwierząt jest to przeżycie. Pracownicy apelują do lubinian by nie odpalać fajerwerków w pobliżu parku. Przypominają też, że bramy ogrodu w godzinach nocnych będą zamknięte. Specjalista lekarz weterynarii Marta Brzyska tłumaczy, dlaczego nie powinniśmy dziś w nocy zostawiać swoich czworonogów.

-Zwierzę jednak najlepiej czuje się w obecności swojego właściciela. Jeżeli naprawdę koniecznie musimy opuścić dom, to szukamy zastępstwa za nas, ale to musi być osoba, którą zwierzę lubi, toleruje.

Obecność pracowników zoo ma nie tylko dać zestresowanym zwierzętom komfort psychiczny. Dyrekcja ogrodu zoologicznego w Lubinie podkreśla, że choć jak dotąd nie doszło do przykrych sytuacji z udziałem fajerwerków na terenie parku, mimo to całonocne patrole są konieczne by móc zareagować gdy coś niepokojącego się wydarzy. Lubińskie zoo apeluje by dziś w nocy nie odpalać fajerwerków w pobliżu ogrodu zoologicznego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.