Zagłębie na dnie. Wygrana Chrobrego

| Utworzono: 2010-12-16 06:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trwa fatalna passa szczypiornistów z Lubina. Zagłębie spisuje się w ekstraklasie fatalnie i nie inaczej było w 15. kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Szafrańca zagrał słabo i przegrał z przedostatnim w tabeli Piotrkowianinem. Porażka zepchnęła Zagłębie do strefy spadkowej.

Punktów nie zdobyli także szczypiorniści Miedzi. Tu jednak nikt nie liczył na fajerwerki, bo legniczanie podejmowali niepokonanych w kraju od półtora roku Vive Kielce. Mistrzowie Polski wygrali gładko 32:24.

Ze zwycięstwa cieszyli się natomiast głogowianie. Tu także nie było niespodzianki, bo Chrobry zmierzył się z ostatnim w tabeli AZS AWF Gorzów. Pierwsze 30 minut było wyrównane i zacięte, ale w drugiej połowie gospodarze zagrali dużo lepiej i pewnie wygrali 36:26.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Zagłębie Lubin 30:29 (14:11)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Michał Matyjasik 7, Maciej Pilitowski 5,
dla Zagłębia - Piotr Obrusiewicz i Piotr Adamczak po 5.

Chrobry Głogów - AZS AWF Gorzów Wlkp. 36:26 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Marek Świtała i Jakub Łucak po 8, Michał Bednarek 6,