Awantura w Długołęce!

Ewelina Lis | Utworzono: 2010-12-16 08:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Sławomir Juszczak

W gminie Długołęka w miejscowej polityce emocję sięgają zenitu. Największe kontrowersje, jak ustaliło Radio Wrocław, wywołał wybór przewodniczącej rady.

Anna Chmielewska zagłosowała sama na siebie i jej głos zdecydował o wygranej. Zdaniem wójta gminy to niezgodne z prawem i rada działa nielegalnie. Agnieszka łebek powołuje się na decyzje Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wyborów do jednej z rad gmin na podkarpaciu:



Anna Chmielewska odpiera zarzuty. Jej zdaniem nie złamała prawa:



Sprawa trafiła do urzędu wojewódzkiego. Wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik w rozmowie z Radiem Wrocław stwierdziła, że rada gminy mimo niejednoznacznych interpretacji wyroku NSA może pracować w obecnym składzie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~oki
2010-12-16 21:28:26
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: 0
po co Ci adres? zakochałes sie?
~antyłebek
2010-12-16 19:53:35
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wójtowa mówi o diecie Radnej bo ma świadomość tego, że pensja Wójta (13 tyś/ miesiąc!!!!!) może zostać przykrócona przez taki skład Rady!!
~antyłebek
2010-12-16 19:49:34
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co wójtowa ma k**** do gadania? Teraz to już pokazała, po której stoi stronie, a w jej interesie powinno być nie mieszanie się w sprawy Rady. Wójt dla rady, a nie Rada dla wójta jak było do tej pory...
~zniesmaczony2
2010-12-16 18:55:47
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
co to wyprawia p. wojt w Długołęce to się w głowie nie mieści. 10 lat była przyzwyczajona do posiadania całej wladzy w swoim rękach , bardzo mało zrobiła (o bardzo niebezpiecznej ul. Wrocławskiej w Kiełczowie i o tym ,że nic w tej sprawie nie jest robione również mówilo prw) i teraz kiedy ktoś nagle się jej postawił, moim zdaniem może zrobić wszystko aby zniszczyć opozycję. Mam nadzieję, że to się jej nie uda.
~zniesmaczony
2010-12-16 16:14:38
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani przewodnicząca powinna zajać sie tym co nakłada na nią mandat radnego, dla mnie to kobieta z chorymi aspiracjami, za wszelka cene chce pokazac, ze i tak utrze nosa Wójtowi i ma w ...... swoich wyborców
~kat
2010-12-16 15:06:53
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
zna ktos adres pani wojt
~kat
2010-12-16 15:01:40
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
predzej czy pozniej spotka ja kara..piach
~woj
2010-12-16 14:43:31
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wójtowa pewne na głowie stanie, aby podkraść kogoś z opozycji żeby mieć przewagę w radzie. Zobaczymy kim będzie ten NIESZCZĘŚLIWIEC?
~sx
2010-12-16 13:54:32
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 1
Obecna przewodnicząca rady po wielu latach braku konkurencji stanęła w w szranki z wójt gminy Długołęka jak równa z równym. Obecna wójt walczy o zachowanie status qwo, ale czy przewodnicząca rady jej na to pozwoli? Zobaczymy
~
2010-12-16 13:44:11
z adresu IP: (213.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy pamietacie serial "Ranczo"?to samo dzieje sie w gminie Dlugoleka,tylko tu wujtem jest p.Łebek.....
~ble...
2010-12-16 13:41:01
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: -1
4 lata temu były inne przepisy w sprawach głosowań na przewodniczącego rady.
~elf
2010-12-16 12:40:21
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Drodzy wyborcy zrozumcie wreście żę pani wójt Długołęki ma styl zarządzania autorytarny -decyzje podejmuje JEDNOOSOBOWO! Zapomnijcie o jakiejkolwiek wspólpracy. Gmina powinna być zarządzana w stylu demokratycznym ,ale niestety w Długołece tak nie będzie, bo się tego drodzy wyborcy nie doczekacie i zapomnijcie o tym!!!.
~el
2010-12-16 11:11:14
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani Anna myśli ze wie wiele. O jednym zapomniała,..do wszystkiego w Urzędzie są przepisy prawne!
~Ciekawska
2010-12-16 11:03:39
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pani wójt nie miala takich obiekcji wobec glosowania pana Dudy, 4 lata temu. Dlaczego teraz ? Czyzby nie na reke ta decyzja wojewody ?
~mieszkaniec gminy
2010-12-16 09:41:33
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czego sie pani wójt boi? Czyżby przewodnicząca pani Ania jest dla pani zagrożeniem?
~mieszkaniec
2010-12-16 09:25:34
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -1
Made in Poland
~
2010-12-16 09:10:05
z adresu IP: (80.239.xxx.xxx)
Ocena: 1
w czasie wyborow bylo wwiele niezgodnosci prawnych np. mezami zaufania byli radni pani wojt