Nasz Plebiscyt: Maciej Janowski

| Utworzono: 2010-12-18 04:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Dla młodzieżowca Betardu Wrocław to był kolejny udany sezon. W kraju nie miał sobie równych. W mistrzostwach Polski juniorów zdobył komplet punktów i po raz drugi w karierze sięgnął po złoto. W końcu także zdobył upragniony medal mistrzostw świata. Do złota zabrakło niewiele.
Nowa formuła juniorskich zmagań miała wyeliminować przypadek. Janowski mógł być mistrzem w 2009 roku, ale jeden mały błąd pozbawił go szans. Teraz turnieje były trzy. A losy tytuły i tak rozstrzygnął jeden wyścig. W dodatkowym biegu Janowski przegrał z Darcy Wardem, ale pokonał Maksima Bogdanovsa.