Kolejna porażka koszykarzy Śląska w Pucharze Europy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2022-01-18 20:15

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na Litwie z Lietkabelis Poniewież 65:88 (19:29, 19:21, 9:17, 18:21) w dziewiątym meczu w grupie A Pucharu Europy. Zespół Andrzeja Urlepa pozostaje z jedną wygraną w rozgrywkach.

Dla Śląska mecz na Litwie był powrotem do rywalizacji w Pucharze Europy, bo tydzień wcześniej pauzował z powodu zakażeń koronawirusem. Nie wypadł on pomyślnie, bo wrocławska drużyna zdecydowanie ustępowała rywalom i zasłużenie przegrała.

Po pięciu minutach Śląsk przegrywał już 3:15 i chociaż w kolejnych fragmentach gra wyglądała nieco lepiej, to cały czas gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku.

Doskonale pokazała to druga kwarta, na początku której za „trzy” trafił Kodi Justice i Śląsk zmniejszył straty do pięciu punktów (24:29). Litwini wzmocnili obronę, byli agresywniejsi, przyspieszyli grę w ataku i po kolejnych trzech minutach było już jednak 37:24.

Po trzech kwartach Lietkabelis prowadził 67:47 i właściwie mecz w tym momencie był rozstrzygnięty.

Za tydzień Śląsk zmierzy się na własnym parkiecie z francuskim Boulogne Metropolitans.

Lietkabelis Poniewież - Śląsk Wrocław 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18)

Punkty dla Śląska: Kodi Justice 13, Jakub Karolak 11, Aleksander Dziewa 11, Cyril Langevine 9, Ivan Ramljak 7, Szymon Tomczyk 5, Michał Gabiński 3, Martins Meiers 2, Travis Trice 2, Łukasz Kolenda 2.