Zielona Polanica Zdrój jeszcze się zazieleni

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2022-02-13 11:27 | Zmodyfikowano: 2022-02-13 11:28
Zielona Polanica Zdrój jeszcze się zazieleni - Fot: Polanica Zdrój Urząd Miejski
Fot: Polanica Zdrój Urząd Miejski

Najbliższe dwa lata miną Polanicy na renowacji terenów zielonych i podnoszeniu świadomości mieszkańców w zakresie ochrony środowiska i korzystnego wpływu na klimat. Miasto otrzymało na te działania 9mln zł z funduszy norweskich. To m.in modernizacja zabytkowego Parku Zdrojowego - mówi Agata Winnicka - zastępca Burmistrza Polanicy Zdroju.


Parki od lat są magnesem i jednym z głównych celów pieszych spacerów kuracjuszy. Najczęściej zachwyca ich różnorodność.

Dzięki dofinansowaniu - Polanica Zdrój stworzy nowe skwery nie tylko w centrum, ale również na jego obrzeżach.Na mieszkańców czekają natomiast akcje edukacyjne, konferencje, warsztaty dla nauczycieli, szkolenia dla urzędników, zawody sportowe, pikniki rodzinne i wiele innych.
Na tym nie koniec, bo przemianę przejdą również dwa charakterystyczne dla uzdrowiska obiekty - mówi Agata Winnicka - zastępca burmistrz Polanicy Zdroju

Przy okazji w Polanicy powstanie ogród edukacyjny na terenie szkoły przy ul. Kościuszki. Celem ekologicznego projektu ma być także zwiększenie powierzchni retencyjnej oraz biologicznie czynnej przy deptaku na ul. Zdrojowej. Realizacja zakończy się w 2024r.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.