MUZYKA DAB+ w RWK: Mózg Injectors, Kuba Kunysz (End Forest), Gnom [PODCASTY]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2022-02-15 21:06 | Zmodyfikowano: 2022-02-20 18:06
A|A|A

Pierwszymi gośćmi byli muzycy z Mózg Injectors: połączony z Australii Sławek Janicki, Łukasz Jędrzejczak i Mikołaj Zieliński. W grudniu 2021 ukazał się album, który jest rejestracją koncertu kolektywu muzyków z legendarnego bydgoskiego klubu Mózg z geniuszem elektrycznej trąbki - Toshinori Kondo. Rozmawialiśmy o spotkaniu z Toshinorim, o grupie Mózg Injectors, wydawnictwie Brutality Garden i trzecim albumie Alameda 5.

Kolejnym gościuem był Kuba Kunysz - inicjator projektu End Forest. Opolanin Kuba Kunysz, grający wcześniej w zespole August Landmesser, organizator koncertów i dziennikarz piszący do zin'a Chaos w mojej głowie, zainicjował "pandemiczny" projekt muzyczny, w którym wzięło udział 21 muzyczek i muzyków, w tym m.in. Dave Edwardson z Neurosis i Danbert Nobacon z Chumbawamba. W rozmowie poruszyliśmy temat nadchodzącego armagedonu, kryzysu klimatycznego i jednostkowych działaniach, które mogą opóźnić katastrofę.

Kolejnym gościem był młody raper z Wrocławia Filip Chruściel aka Gnom z materiałem z  albumu "Noname". Komentarz do rzeczywistości i opis doświadczeń z własnego życia. O czym pisze Gnom?

Z Filipem poruszyłam również wątek przekazu tekstów opisujących imprezowe życie, w kontekście sięgania po alkohol w sytuacjach stresu i potrzeby odreagowania i oporem przed sięganiem po specjalistyczną pomoc wśród mężczyzn związaną ze stereotypami dotyczącymi "męskości". Czy alkoholizowanie się w sytuacjach stresu jest wśród mężczyzn bardziej akceptowane niż pójście do psychologa? O czym jest tekst utworu "Noc"?

 

O klipach wideo przygotowanych z wielką pieczołowitością opowiada Filip:

Pasma Muzyka DAB+ możecie słuchać w każdy poniedziałek od 16 do 19 w Radio Wrocław Kultura na stronie https://www.radiowroclawkultura.pl/, aplikację lub odbiorniki DAB+. Powtórki we wtorki od 9:00. Program prowadzą wymiennie Urszula Andruszko, Maciej Przestalski i Andrzej Jóźwik.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama