Koniec pucharowej przygody szczypiornistów z Głogowa

PP/media klubowe | Utworzono: 2022-02-16 20:20

Mecz miał dwie całkowicie różne połowy. Choć generalnie całe spotkanie było dosyć wyrównane, to jednak w pierwszej połowie na parkiecie dominował Chrobry. Gospodarze nie pozwolili Piotrkowianinowi ani razu wyjść na prowadzenie w pierwszych 30 minutach i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 2 bramkami (18:16).

Druga odsłona była również bardzo emocjonująca, ale to Piotrkowianin dał popis świetnej gry, bardzo szybko odrabiając straty z pierwszej połowy. W 34. minucie piotrkowianie wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Końcówka meczu należała do  gości, którzy w 48. minucie prowadzili już różnicą 4 goli.  Co prawda, Chrobry do ostatnich sekund ambitnie walczył o odrobienie strat, ale zabrakło na to czasu i to drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego będzie grać dalej w Pucharze Polski.

Na wyróżnienie w drużynie Chrobrego zasłużył Paweł Paterek, który rzucił w tym meczu aż 9 bramek.

Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:34 (18:16)

Chrobry: Stachera, Dereviankin, Klupś – Krzywicki 1, Grabowski 2, Zdobylak 3, Warmijak 1, Klinger 2, Kosznik 1, Orpik 2, Jamioł 4, Krzysztofik 3, Matuszak 3, Styrcz 1, Paterek 9, Skiba 1;

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot – Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 2, Doniecki, Sadowski, Stolarski 7, Babicz 2, Szopa 3, Swat 2, Surosz 7, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 5, Pacześny 3.