Efektowna wygrana piłkarzy Zagłębia

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2022-02-18 20:30 | Zmodyfikowano: 2022-02-18 20:30

Zagłębie rozpoczęło mecz w eksperymentalnym ustawieniu. W meczowej kadrze zabrakło podstawowego dotąd bramkarza Dominika Hładuna, a w bramce stanął Kacper Bieszczad. W drugiej linii zadebiutował ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec Japończyk Koki Hinokio, a do obrony powrócił Sasa Balić.

Lubinianie od początku ruszyli do ataku, ale w 11 min., po błędzie obrońców Łukasz Sekulski strzałem z pola karnego pokonał Kacpra Bieszczada. Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat i w 31 min., w zamieszaniu przed prawym słupkiem płockiej bramki, piłkę do siatki z najbliższej odległości wbił Martin Doleżal. Do końca pierwszej połowy gospodarze przeważali, ale nie zdołali strzelić drugiego gola i po I połowie był remis 1:1.

Po zmianie stron lubinianie wciąż nacierali na bramkę Wisły i w 59 min. po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego celnym strzałem do siatki z szesnastki po raz drugi popisał się Doleżal. Miedziowi poszli za ciosem i w 65 min. było już 3:1, gdy zagraną w pole karne piłkę przejął Łakomy, który zwiódł obrońcę i mocnym strzałem pokonał płockiego bramkarza. W 86 min. piłkę do własnej bramki skierował Sasa Balić, ale po wideoweryfikacji sędzia gola nie uznał i Zagłębie pokonało Wisłę Płock 3:1.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Sekulski (11), 1:1 Martin Doleżal (31), 2:1 Martin Doleżal (59-głową), 3:1 Łukasz Łakomy (65).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Patryk Szysz. Wisła Płock: Mateusz Szwoch.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 3 500.

KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Bieszczad - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Sasa Balic, Mateusz Bartolewski – Patryk Szysz (79. Sasa Zivec), Łukasz Łakomy (86. Ilia Żygulow), Aleksandar Scekic, Koki Hinokio, Erik Daniel (86. Bartłomiej Kłudka) – Martin Dolezal (71. Karol Podliński).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakub Rzeźniczak (56. Kristian Vallo), Damian Michalski, Adam Chrzanowski (86. Patryk Tuszyński), Piotr Tomasik - Damian Rasak (67. Dominik Furman), Mateusz Szwoch, Fryderyk Gerbowski (67. Radosław Cielemęcki) - Marko Kolar (67. Jorginho), Rafał Wolski – Łukasz Sekulski.