Kanonada w Głogowie. Chrobry wyraźnie gorszy od zespołu z Puław

Piotr Pietraszek, mat. prasowe PGNiG Superligi | Utworzono: 2022-02-27 20:25

Mimo dobrych momentów w grze Chrobrego, to goście od początku do końca kontrolowali przebieg meczu, choć jego pierwsze minuty zapowiadały bardziej wyrównane spotkanie. Jeszcze na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze tracili do puławian tylko jedną bramkę. Jednak ostatnie minuty tej części spotkania nie były udane w wykonaniu drużyny Chrobrego. Miejscowi popełniali błędy, które Azoty skutecznie wykorzystały. Do przerwy goście prowadzili już pięcioma trafieniami, a uwagę zwracał bardzo wysoki wynik po 30 minutach gry - 19:24.

Na drugą połowę meczu goście od początku weszli skoncentrowani i bardzo skuteczną grą w obronie utrudniali Chrobremu zdobywanie bramek, nie dając szans na odrobienie strat. Z każdą kolejną akcją powiększali swoją przewagę – w ciągu pierwszych 8 minut rzucili sześć bramek, a gospodarze ani jednej. Pierwsze trafienie dla Chrobrego w drugiej połowie zaliczył Wojciech Matuszak dopiero w 39. minucie. Kolejne minuty nie przyniosły jednak poprawy w grze głogowian i puławianie jeszcze powiększyli przewagę, ostatecznie wygrywając aż trzynastoma golami.

MVP meczu został skrzydłowy Azotów Andrii Akimenko, który rzucił w tym meczu aż 9 bramek.

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 31:44 (19:24)

Chrobry: Dereviankin, Stachera, Klupś – Krzywicki 1, Grabowski 3, Zdobylak 3, Reszczyński, Klinger 1, Orpik 2, Kosznik 1, Jamioł 3, Matuszak 4, Otrezov 6, Styrcz 3, Skiba 4.

Azoty: Zembrzycki, Borucki – Akimenko 9, Zivkovic 4, Podsiadło 1, Bachko 1, Przybylski 3, Jurecki 6, Rogulski 3, Burzak 1, Dawydzik 3, Kowalczyk 4, Gumiński, Fedeńczak 2, Jarosiewicz 7.