Rozmowa z wojewodą

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2010-12-29 07:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Dolny Śląsk ma nowego wojewodę - został nim Aleksander Marek Skorupa z PO. Od początku grudnia na tym stanowisku był wakat.

Poprzedni wojewoda Rafał Jurkowlaniec został marszałkiem województwa i w urzędzie wojewódzkim nastało bezkrólewie. Jurkowlaniec otwarcie przyznał, że jest żołnierzem Grzegorza Schetyny. Czyim żołnierzem jest Marek Skorupa?

Na razie ważniejsze jest to, że nowy wojewoda dziś oficjalnie rozpocznie rządy i ma już pierwsze zadanie. Zajmie się zimą a dokładnie informacjami związanymi z drogami i sytuacją na rzekach.

Z nowym wojewodą rozmawiała Sylwia Jurgiel:

 

Aleksander Marek Skorupa

od 1991 roku był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego późniejszej Unii Wolności, a w 2001 roku współtworzył Platformę Obywatelską. Posłem został w 2007 roku, startował z okręgu wyborczego obejmującego teren byłego województwa wrocławskiego. W sejmie był członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Finansów Publicznych, w której był przewodniczącym Podkomisji Stałej Kontroli Realizacji Budżetu. Wcześniej od roku 1990 przez ponad 17 lat z sukcesem, był burmistrzem Brzegu Dolnego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama