Ulicami Trzebnicy w Sylwestra

| Utworzono: 2010-12-29 21:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. trzebnica.pl

Muzyka, tańce i zabawa - tak większość z nas będzie witać rok 2011. Amatorzy biegania zanim udadzą się na sylwestrową zabawę, najpierw pożegnają rok 2010. Jak? Rywalizując na 10-kilometrowej trasie w Trzebnicy. Zresztą nie po raz pierwszy. Historia Biegu Sylwestrowego sięga 1985 roku, a tegoroczny będzie już 26. w historii.

W zeszłym roku na starcie stanęło ponad 1000 osób w każdym wieku. Tradycyjnie o zwycięstwo rywalizować będą dzieci i młodzież, a potem ruszy ten najważniejszy wyścig, czyli bieg w kategorii open. Trzebnickie ulice wypełnią się biegaczami, bo Ci rokrocznie udowadniają, że zima im nie straszna.

Do biegu już zgłosiło się niemal 1000 osób. A to na pewno nie koniec, bo zapisy trwają, aż do 31 grudnia. Każdy chętny może stanąć na starcie. Wpisowe kosztuje 30 złotych. Do wygrania jest za to całkiem pokaźna suma, bo najszybszy mężczyzna i najszybsza kobieta otrzymają po 2500 złotych.

Uczestnicy przebiegną trzy pętle ulicami Trzebnicy. Każda z nich będzie miała 3,33 km. Zawodnicy wystartują z placu Piłsudskiego, potem pobiegną ulicami: Daszyńskiego, Rynek, Obornicką, Żołnierzy Września, Obrońców Pokoju, Ks. Bochenka, Witosa, Polną, Wałową, Słoneczną, Głowackiego i znów Polną do mety przy ul. Sienkiewicza.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama