30. rocznica powołania diecezji legnickiej będzie poświęcona pomocy Ukrainie

Andrzej Andrzejewski, KM | Utworzono: 2022-03-16 18:57 | Zmodyfikowano: 2022-03-16 18:58
A|A|A

Fot. creative commons 0

W kolejnych dniach musimy się skupić na dalszym wspieraniu naszych wschodnich sąsiadów zarówno poprzez Caritas, jak i pracę we wszystkich parafiach.

- 25 lat temu Jan Paweł II mówił o pomocy społecznej tym, którzy potrzebowali. Dzisiaj echo jego słów brzmi w zupełnie nowym kontekście, ale z takim samym znaczeniem: pomagać tym, którzy przybywają i tej pomocy oczekują.

Do tej pory tylko Caritas diecezji legnickiej wyekspediowało na Ukrainę trzy ciężarówki wypełnione darami. Potrzebne przedmioty pojechały też na granicę z konkretnych parafii. Legnicki biskup podkreślił dziś zaangażowanie wiernych i duchownych w przygotowanie bazy dla uchodźców wojennych - między innymi w ośrodku w Piechowicach i setkach mieszkań prywatnych.

- Już od tygodni nasza wspólnota jest zaangażowana w to dzieło - tłumaczy ks. Robert Kristman, diecezjalny wikariusz generalny.

 - Z Caritas wysłaliśmy trzy transporty samochodowe. Takie akcje organizowały również parafie z naszej diecezji, organizując się indywidualnie. Drugi aspekt to pomoc w organizowaniu bazy dla uchodźców wojennych i organizowanie informacji.

W tej chwili legnicka kuria nie jest jeszcze w stanie określić jak wielu ukraińskich uchodźców znalazło schronienie na terenie diecezji. Większość z nich to wierni Kościoła prawosławnego. Dolnośląscy kapłani zaangażowali się między innymi w pomoc umożliwiającą udział ukraińskich wiernych w ich liturgii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama