Wypij toast za wolność na dachu Renomy

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-06-01 09:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Gazeta Wyborcza we Wrocławiu i dyrekcja Renomy przygotują dla Wrocławian darmowe kieliszki z szampanem, ale ponieważ organizatorzy nie są w stanie częstować wszystkich, dlatego proszą uczestników akcji o przyniesienie własnych napojów na toast. To nie musi być alkohol!

Wybór dachu Renomy nie jest przypadkowy - może się na nim zmieścić do 1000 osób, można z niego podziwiać wspaniały widok na Wrocław, imponująco rozwijający się w ciągu ostatniego dwudziestolecia. Renoma jest także symbolem przemian - przez wiele lat PRL-u przechodziła różne koleje losów, a ostatnio odzyskała dawną świetność i ponownie jest dumą Wrocławia.

Wśród gości obecnych na uroczystym toaście na dachu Renomy będzie m.in. dyrektor Renomy Tomasz Waszkiewicz oraz redaktor naczelny Gazety Wyborczej Wrocław Jerzy Sawka. Organizatorzy mają także nadzieję, że zaproszenie do udziału przyjmie prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, czy też nagrodzeni tytułem Ambasadora Wrocławia - Bogdan Zdrojewski i Władysław Frasyniuk.

Od rana 4 czerwca w Renomie stać będzie pamiątkowa Księga Życzeń dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - miejsce, w którym mieszkańcy i wszyscy chętni będą mogli wpisywać życzenia dla Polski. W godzinę toastu księga będzie eksponowana na dachu, a przez następnych kilka dni, do 14 czerwca, dostępna będzie cały czas w pasażu Renomy. Organizatorzy zamierzają zaprosić znanych wrocławian (zarówno z kręgu polityki, jak i kultury czy sportu), by także złożyli swój wpis do księgi.

4 czerwca na dachu RENOMY zagra orkiestra policyjna (KWP), która będzie przygrywać lekkie pieśni patriotyczne i zagra podczas toastu "Sto lat" oraz hymn. Pojawią się także osoby, które będą malować farbkami flagi na policzkach, więc zachęca się gości do ubrania się w barwy narodowe.

Wypij toast za wolność na dachu Renomy - czwartek, 4 czerwca, o godz. 20.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama