Koszykarze Śląska Wrocław słabsi od zespołu z Andory

WK, PAP | Utworzono: 2022-04-06 22:16

Dla Śląska mecz z MoraBanc miał znaczenie czysto prestiżowe, bo wrocławianie już wcześniej zapewnili sobie awans do play-off. Było też pewne, że zajmą ósme miejsce w grupie i nawet wygrana z MoraBanc nie mogła tego zmienić.

W środę długo wydawało się, że ostatnie spotkanie grupowe wrocławian nie będzie udane. Śląsk dobrze zaczął i po trafieniu Szymona Tomczyka prowadził 20:12, ale goście jeszcze w pierwszej kwarcie zdołali wyjść na prowadzenie. W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka, ale jej końcówka należała do gości, a po kolejnych dziesięciu minutach było już 62:73. Śląsk jednak się nie poddał i w ostatniej kwarcie rozpoczął pościg. Po trafieniu Łukasza Kolendy za „trzy” na niewiele ponad dwie minuty przed końcem był remis 88:88, a chwilę później 91:90. Kolejne akcje wrocławian nie były już jednak tak udane. Pudłowali Travis Trice, Kerem Kanter a MoraBanc zdobył pięć punktów i zrobiło się 91:95. Takiej straty Śląsk już nie miał szans odrobić w ostatnich sekundach.

Śląsk Wrocław – MoraBanc Andora 91:95 (20:21, 19:25, 23:27, 29:22)