Turniej ATP w Monte Carlo: Hurkacz odpadł w ćwierćfinale

BT, PAP | Utworzono: 2022-04-15 18:43 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 14:35

Rywalem 29. w światowym rankingu Dimitrowa w półfinale będzie Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.
To był drugi pojedynek Hurkacza z prawie 31-letnim Bułgarem i druga porażka. Poprzednio polski tenisista, obecnie 14. w rankingu ATP, przegrał z nim w trzech setach w ćwierćfinale ubiegłorocznej edycji turnieju w Indian Wells - wówczas również uległ w tie-breaku decydującej partii 2-7.

Piątkowy pojedynek trwał dwie i pół godziny. Po dwóch setach był remis, a trzecia partia okazała się najbardziej wyrównana i przyniosła najwięcej emocji.

"Żaden z graczy nie ustąpił nawet o cal w napiętym, decydującym secie" - napisano na stronie ATP.
Hurkacz już na początku trzeciej partii przełamał rywala, ale za chwilę sam stracił gema przy własnym podaniu.

Przy stanie 4:4 polski tenisista ponownie przełamał Dimitrowa i wydawało się, że - prowadząc 5:4 i serwując - zdoła za chwilę wygrać cały mecz.

Bułgar po raz kolejny pokazał jednak, że potrafi wybrnąć z trudnych sytuacji. Przełamał Hurkacza, a następnie wygrał gema przy swoim podaniu.

Przy stanie 6:5 Dimitrow miał dwie piłki meczowe, ale obie w świetnym stylu Polak obronił, doprowadzając do tie-breaka.

W nim przewaga starszego z tenisistów nie podlegała już dyskusji. Prowadził w pewnym momencie 5-1, by ostatecznie zwyciężyć 7-2.

"Bułgar uderzał piłki w różnorodny sposób w tie-breaku, aby zmusić sfrustrowanego Hurkacza do serii błędów" - dodano na stronie ATP.

Udział w ćwierćfinale to i tak najlepsze osiągnięcie 25-letniego Polaka w Monte Carlo.

Na otwarcie wrocławianin pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena 7:5, 6:4, w drugiej rundzie wygrał z Hiszpanem Pedro Martinezem 6:3, 4:6, 6:4, a w 1/8 finału pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 7:6 (7-2), 6:2.

W niedzielę Hurkacz odpadł z rywalizacji deblowej. W parze z Włochem Jannikiem Sinnerem przegrał w 1. rundzie z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Niemcem Alexandrem Zverevem 4:6, 3:6.

W kwalifikacjach singla do turnieju w Monte Carlo odpadł natomiast Kamil Majchrzak.

Dimitrow w półfinale zmierzy się z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną, który po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału turnieju rangi Masters 1000. W piątek pokonał rozstawionego z "dziesiątką" i prezentującego ostatnio świetną dyspozycję Amerykanina Taylora Fritza 2:6, 6:4, 6:3