Szosowy Klasyk Miękinia w dolnośląskim peletonie

KM | Utworzono: 2022-04-20 15:28 | Zmodyfikowano: 2022-04-20 15:33
Szosowy Klasyk Miękinia w dolnośląskim peletonie - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Dzień wcześniej, w sobotę, asfaltu będzie zdecydowanie mniej, bo Miękinia gościć będzie rozpoczęcie sezonu maratonów MTB i pierwszy start cyklu Bike Maraton. Kto będzie miał dość sił i chęci aby po starcie na „góralu” przesiąść się na rower szosowy, będzie mógł wystartować w obu imprezach, do czego organizatorzy gorąco namawiają.

Starty Szosowego Klasyka w niedzielę od godziny 11:00, zgodnie z wyborem dystansu i przynależnością do kategorii wiekowej. Start i meta – ul. Sportowa w Miękini.

Na cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląski składa się w tym roku 10 wyścigów, a po Ślężańskim Mnichu, Szosowy Klasyk Miękinia jest drugi w kolejności. Jak na każdej edycji cyklu, do wyboru mamy dwa dystanse – PRO i FUN. PRO ma w Miękini 101 km, a FUN 50,5. Rywalizacja toczyć się będzie na zamkniętej dla ruchu kołowego trasie, na rundzie liczącej 25 km.

Trasa wiedzie z Miękini przez Mrozów, Wojkowice, Wilkostów do Księginic. Potem, dalej, przez Głoskę, Lubiatów, Zabór Mały i Wielki oraz Klękę, z powrotem do Miękini. Prognozy zapowiadają prawdziwie wiosenną aurę, więc kolarski peleton powinien mknąć przez morze zielonych pól i w szpalerach kwitnących drzew, co jest już krajobrazową wizytówką wyścigu w Gminie Miękinia.

Cały czas trwają jeszcze zapisy online. Po więcej informacji i szczegółów odsyłamy na https://viadolnyslask.pl/ oraz https://szosowyklasyk.pl/

Biuro zawodów w Miękini rozpocznie pracę po zakończeniu sobotniego Bike Maratonu, o godzinie 17:00 i czekać będzie na zawodników do 20:00. W dniu wyścigu czynne będzie od godz. 8:00. 

Na tegorocznej mapie cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk Szosowy Klasyk pojawi się jeszcze cztery razy: w Złotoryi, Szklarskiej Porębie, Obiszowie i Kowarach (ITT)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.