Literatura #18/2022: Marcin Wawrzyńczak, Maciej Bobula, Katarzyna Zborowska i Marek Perzyński

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-05-13 15:00 | Zmodyfikowano: 2022-05-13 15:00

W audycji książkowej RWK gościli:

Marcin Wawrzyńczak – tłumacz i wydawca antologii „Podróżnicy w Górach Olbrzymich”, które ukazały się nakładem założonego przezeń Wydawnictwo Wielka Izera. Rozmawialiśmy o Wielkiej Izerze, regionaliach i reprintach z Górami Izerskimi i Karkonoszami w tle, oraz o dwóch autorskich książkach naszego gościa, związanych z izerską Michałową Budą.

 

Magia Gór Izerskich.

 

Podróżnicy w Górach Olbrzymich”.

 

Michelsbaude: Historia nieistniejącej izerskiej gospody”.

 

PODCAST


Maciej Bobula – poeta, prozaik, nauczyciel, czasem śmieszek, czasem płaczek, stały bywalec lasów i łąk. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2019 w kategorii debiut za tomik „wsie, animalia, miscellanea (Fundacja Duży Format, Warszawa) oraz Nagrody Publiczności w Nagrodzie wARTo 2019. Z kolei za debiut prozatorski zbiór opowiadań „Szalejów” (autor mieszka w Szalejowie Górnym na Dolnym Śląsku). został nominowany do Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jest jednym z gości trwającego 7. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

 

Maciej Bobula - poeta, prozaik.

 

Szalejów” i kolejny tom poetycki.

 

Szalejów 2” - premiera na antenie Radia Wrocław Kultura, zapowiedź tomiku „Pustko”.

 

PODCAST


Katarzyna Zborowska i Marek Perzyński – koordynatorkę 11. Targów Książki Regionalnej SILESIANA 2022 we Wrocławiu oraz autora wielu książek o Dolnym Śląsku pytaliśmy o tegoroczne wydarzenie, towarzyszące mu spotkania, konkursy i wystawy organizowane pomiędzy 19 a 22 maja na wrocławskim placu Solnym.

 

Targów Książki Regionalnej SILESIANA - historia.

 

SILESIANA 2022 - program.

 

Nagrody SILESIANY 2022.

 

PODCAST

Na program Kultura DAB+Literatura, w każdy czwartek (16:00-19:00) oraz piątkową powtórkę (8.00-11.00) zapraszają: Jacek Antczak i Michał Kwiatkowski.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.