Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce z brązowym medalem (POSŁUCHAJ)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2022-05-12 20:00 | Zmodyfikowano: 2022-05-12 20:00

Przed spotkaniem było wiadomo, że aby drużyna KPRu mogła zdobyć brązowy medal musi pokonać JKS różnicą trzech bramek. Hala w Kobierzycach wypełniła się do ostatniego miejsca i nie zabrakło w niej - jak zawsze - gorącego dopingu.

Pierwsze minuty były wyrównane. Ciężar zdobywania bramek dla KPRu wzięła na siebie Zorica Despodovska. Drużyna z Jarosławia starała się utrzymywać wysokie tempo gry. Jednak po 20. minutach zespół z Kobierzyc prowadził 10:7 po raz pierwszy osiągając upragnione trzybramkowe prowadzenie.

Końcówka pierwszej połowy należała do drużyny Edyty Majdzińskiej. KPR dzięki skutecznej grze w ataku i świetnej postawie w bramce Beaty Kowalczyk prowadził do przerwy 16:10.

Na początku drugiej połowy zrobiło się jednak nerwowo. JKS nie miał nic do stracenia i szybko zniwelował straty do trzech bramek. Tej magicznej granicy nie był w stanie jednak przełamać. Znów skuteczna była Despodovska, a dzielnie wspierała ją Aleksandra Tomczyk. Mimo doznanego urazu kapitalnymi interwencjami popisywała się ponownie Kowalczyk.

Gdy w 52. minucie KPR prowadził już 26:19 kibice mogli rozpocząć świętowanie. Zespół JKSu przeszedł na aktywne krycie na całym boisku, ale zdołał zmniejszyć straty tylko do 5 bramek. Ostatecznie KPR triumfował 28:23 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie brązowy medal mistrzostw Polski.

KPR Gminy Kobierzyce - JKS Jarosław 28:23 (16:10)

KPR: Beata Kowalczyk, Barbara Zima - Aleksandra Olek 1, Aleksandra Kucharska, Paulina Ilnicka, Aleksandra Tomczyk 3, Małgorzata Buklarewicz, Natalia Janas 3, Mariola Wiertelak 3, Patrycja Kozioł, Zuzanna Ważna 4, Andela Ivanović, Zorica Despodovska 10, Alona Shupyk 1, Karolina Wicik 2, Vitoria Macedo 1.