LITERATURA w RWK # 19/2022: Stanisław Szelc i Maciej Żurawski, Piotr Wiland, Ewa Dąbrowska i Jędrzej Pasierski [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-05-20 12:00 | Zmodyfikowano: 2022-05-20 12:00

W audycji książkowej RWK gościli:

Stanisław Szelc i Maciej Żurawski – „Jak rzyć”. Nie, to nie błąd, to tytuł książki, wywiadu rzeki, jaką fundują nam – mistrz, słynny wrocławski satyryk z kabaretu Elita oraz jego młodszy nieco kronikarz, wrocławski dokumentalista i autor kryminałów. „Jak rzyć. Niesamowite przygody Stanisława Szelca spisane przez Macieja Żurawskiego” (wydawnictwo Liberum Verbum) ukazały się dosłownie przedwczoraj.

 

 

PODCAST


Piotr Wiland – Co odczuwał Zbigniew Herbert, gdy po raz pierwszy ujrzał ziemię grecką? W jaki sposób o zdrowie dbał Mahatma Gandhi? W końcu jak Albert Schweitzer realizował w puszczy w Gabonie swoje życiowe motto? O tym rozmawialiśmy z profesorem medycyny, pasjonatem podróży, historii i literatury, który na kartach przygotowanych przez siebie „Podróży w cieniu Eskulapa” (Wydawnicwto Termedia) zaprasza nas do podróży po najdalszych zakątkach świata i odkrywania tam również medycznych aspektów życia.

 

 

PODCAST


Ewa Dąbrowska i Jędrzej Pasierski – za kilka dni startuje 18. już Międzynarodowy Festiwal Kryminału. W tym roku zestaw autorów walczących o Nagrody Wielkiego Kalibru, kryminalnych, premier książkowych oraz gości festiwalowych jest dla miłośników gatunku imponujący. O programie festiwalu, który wraca do w pełni otwartej formuły opowiadała jego wieloletnia organizatorka z Portalu Kryminalnego oraz jeden z uczestników, wrocławski pisarz i laureat głównej nagrody w 2020 r.

 

 

PODCAST

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.