Miłośnicy czworonogów - w Muzeum Ślężańskim wyjątkowe wydarzenie

Aleksander Ogrodnik, MC | Utworzono: 2022-05-24 10:27 | Zmodyfikowano: 2022-05-24 10:28
Miłośnicy czworonogów - w Muzeum Ślężańskim wyjątkowe wydarzenie - zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale czy było tak zawsze? O tym jak nie tylko dziś, ale przede wszystkim w przeszłości wyglądała relacja ludzi z ich wiernymi kompanami oraz jak przedstawiali ją przez te wszystkie wieki artyści opowie nietypowa wystawa w Muzeum Ślężańskim, na której już w tę niedzielę nie zabraknie wyjątkowych dzieł przekonuje dyrektor muzeum Monika Szima-Efinowicz.

-Wydarzenie unikatowe, takiego jeszcze nie było na Dolnym Śląsku, myślę że w Polsce również nie. Będzie można posłuchać wykładów, ciekawostek i Muzeum Narodowe we Wrocławiu pokaże bardzo ciekawe eksponaty, bardzo rzadko spotykane i oczywiście związane z psami.

Wystawa to jednak nie tylko okazja by nasycić swojego ducha, ale także pozwolić nasycić się czworonogom. Podczas jej trwania zbierana będzie karma dla zwierząt, o której przynoszenie proszą organizatorzy. -Nie zabraknie wyjątkowych dzieł sztuki, wykładów, ale także porad jak radzić sobie ze współczesnymi psiakami - zaprasza dyrektor Muzeum Ślężańskiego Monika Szima-Efinowicz.

-Wystawa jest edukacyjna, ma pokazywać jak relacja człowieka z psem wyglądała w przeszłości, ale jak też powinna wyglądać dzisiaj. Dlatego będą eksperci, będzie można porozmawiać jak takiego psa ułożyć, jak poradzić sobie z krnąbrnymi psiakami. Będzie też organizowana zbiórka dla psów, którą przekażemy później zaprzyjaźnionemu schronisku.

Wystawa startuje w niedzielę, a na miejscu nie zabraknie także prawdziwych piesków i to championów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.