Śledztwo ws. zgonu mężczyzny zatrzymanego przez policję przeniesione do Opola

PAP, jk | Utworzono: 2022-05-25 13:11 | Zmodyfikowano: 2022-05-25 13:40
Śledztwo ws. zgonu mężczyzny zatrzymanego przez policję przeniesione do Opola - fot. archiwum radowroclaw.pl
fot. archiwum radowroclaw.pl

Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia, ponieważ w zgłoszeniu podano, że doszło do bójki. "Policja przejęła ujętego mężczyznę. Założono mu kajdanki. Mężczyzna poczuł się źle, co było widać po jego zachowaniu. Natychmiast do akcji medycznej przystąpili ratownicy medyczni. Reanimowali go i karetką przewieźli do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu" – powiedziała wcześniej dziennikarzom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

Wstępne wyniki sekcji zwłok nie wykazały bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny. "Prokurator zlecił wykonanie szczegółowych badań. Biegły stwierdził jednak, że obrażenia, jakie znaleziono na ciele denata, nie przyczyniły się do jego zgonu" – mówiła prok. Dziewońska. Według śledczych, mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Śledztwo ws. nieumyślnej śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto. Wkrótce po tym, wrocławska prokuratura złożyła wniosek o przekazanie tego postępowania innej jednostce, co jak mówiła prok. Dziewońska, jest procedurą standardową w tego typu sprawach.

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, materiały ze śledztwa trafiły już do Prokuratury Okręgowej w Opolu. "Ta jednostka zdecyduje, czy śledztwo pozostanie w okręgu, czy trafi do jednej z podległych prokuratur rejonowych" – powiedziała prok. Bylicka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.