Cieszyński: mObywatel 2.0 będzie tworzony razem z użytkownikami

GN, PAP | Utworzono: 2022-05-27 11:35 | Zmodyfikowano: 2022-05-27 11:35
Cieszyński: mObywatel 2.0 będzie tworzony razem z użytkownikami - fot. KPRM
fot. KPRM

Cieszyński wziął udział w konferencji "Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji", która w piątek odbywa się na Politechnice Wrocławskiej. Celem konferencji zorganizowanej przez KPRM jest przybliżenie rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i ich potencjału w gospodarowaniu regionem. Wydarzenie ma charakter lokalny – organizowane jest w szczególności dla przedstawicieli samorządów i włodarzy miast województwa dolnośląskiego, a także dla zarządzających jednostkami gospodarczymi.

Sekretarz stanu ds. cyfryzacji podkreślił, że trwają prace nad nową odsłoną aplikacji mObywatel 2.0. "Nowa odsłona aplikacji mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e-usług dla obywateli i samorządów. Chcemy tworzyć e-usługi wspólnie z użytkownikami" – mówił.

Cieszyński powiedział, że resort chce uruchomić systemu e-płatności. "On będzie w większości dedykowany samorządom, które szukają optymalizacji procesów przez cyfryzację" – mówił.

Dodał, że nowa odsłona mObywatela będzie łączyła w sobie informacje z systemów centralnych oraz systemów samorządowych. "mObywatel 2.0 oprócz portalu płatności, to będą też pełnomocnictwa" – mówił.

Cieszyński wskazał również, że w nowej odsłonie aplikacja ma pomóc w szybkim wydawaniu prawa jazdy. "Jeśli prawo jazdy będą cyfrowe, to po zadaniu egzaminy i wprowadzeniu tej informacji do systemu, w telefonie pojawi się gotowy dokument" – mówił.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.