Remont mostu w Głogowie wstrzymany

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2022-06-09 07:30 | Zmodyfikowano: 2022-06-09 07:30
Remont mostu w Głogowie wstrzymany - screen/Google Street Views
screen/Google Street Views

Od kilku tygodni powinny już trwać prace przy budowie przeprawy tymczasowej na Odrze. Ma to związek z wyczekiwanym przez mieszkańców remontem mostu nad korytem Odry między Głogowem, a miejscowością Serby. Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych tłumaczy, że opóźnienie jest spowodowane wzrostem cen robót i materiałów.

- Nastąpił wzrost cen materiałów budowlanych w całej Polsce, obecnie prowadzimy z wykonawcą renegocjację cen. Sytuacja jest dynamiczna, a o szczegółach remontu będziemy informować na bieżąco.

Do tej inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykowała się kilka lat. - W ramach prac zostanie zabezpieczona nie tylko skorodowana konstrukcja przeprawy - mówi Magdalena Szumiata:

- Remont mostu nad rzeką starą Odrą w Głogowie polegać będzie na wymianie nawierzchni i chodników, skorodowanej górnej powierzchni żelbetonowej płyty pomostowej, balustrad, dylatacji oraz innych elementów, które są wyposażeniem mostu. Remont będzie się odbywał przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie.

Dlatego też obok mostu została zaprojektowana tymczasowa przeprawa z mostem wysokowodnym, która pozwoli utrzymać ruch w ciągu drogi krajowej nr 12. 

Rzeczniczka GDDKIA zapewnia, że remont mostu z uwagi na jego stan techniczny jest konieczny, ale na ten moment nie jest w stanie podać konkretnej daty rozpoczęcia prac. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.