Będzie zgłoszenie do prokuratury ws. nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2022-06-10 06:27 | Zmodyfikowano: 2022-06-10 06:31
A|A|A

fot. mat. prasowe

Nowy szpital onkologiczny we Wrocławiu w ogniu krytyki. "Zaproponowana w Programie Funkcjonalno-Użytkowym koncepcja szpitala nie ma nic wspólnego ze standardami projektowania architektonicznego tego typu obiektów na świecie" - twierdzi Główny Projektant oraz Technolog Medyczny projektu szpitala.

W oświadczeniu podpisanym przez Mieszko Niedźwiedzkiego czytamy, że przyjęta koncepcja została przygotowana przez osoby nieuprawnione. Ponadto architekt twierdzi, że próba realizacji tak zaplanowanego szpitala skończy się poważnymi problemami technicznymi, nieprzewidywalnym wzrostem kosztów i marnotrawstwem środków publicznych. Do tej opinii przyłącza się radny wojewódzki Patryk Wild, który zapowiada zawiadomienie prokuratury.

Rzecznik marszałka województwa Michał Nowakowski odpiera wszelkie zarzuty.

Rozstrzygnięcie drugiego przetargu na wyłonienie wykonawcy planowane jest na koniec lipca. W pierwszym zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała zbudowanie szpitala dwa razy drożej niż zakładano, za miliard 400 milionów złotych. Zawiadomienie do prokuratury ma trafić w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj rozmowy z Patrykiem Wildem:

Oświadczenie architekta:



REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~USA
2022-06-13 22:19:30
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy uznany architekt szpitali w USA o wartości 4 000 000 000 USD projektowałby cokolwiek za kilka złotych w Polsce? - tacy architekci mają warte dziesiątki milionów jachty na Bahama i nie wiedza gdzie jest Europa. Ten Mieszko to jakiś M B. Dyzma - nie poszło na zmywaku w Londku, to wymyślił legendę, że coś tam niby zaprojektował i pewnie napisał sam sobie referencje - tak samo jako druki wielki architekt Nikoś Wild. :)))
~Kit
2022-06-13 22:00:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dlaczego pan Wild nic nie mówi o ustawionym przetargu za 20 000 000 na inżyniera kontraktu, choć wartość była 5 razy niższa? - wziął prowizję?
~Aldi
2022-06-11 14:33:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wystarczy że ktoś miał lepkie ręce przy szpitalu Marciniaka
~Piłsudczyk
2022-06-11 08:09:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Zero konkretów. Brzmi jak siarka pisuaru do zera.
~Rudy
2022-06-11 07:09:37
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -3
Gwałty szwecja wpisz
~NIK
2022-06-10 21:54:32
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Całkowita zgoda z arch. Mieszkiem Niedzwieckim .monitoruje sprawę od ponad roku , jestem architektem , rozmawiałem z DCO , z firmą Miastoprojekt , z " konsultantem" projektu itd. Smutne refleksje nasuwają się po rocznym dialogu z ww wymienionymi .Uważam ,że zostaną wydane pieniądze publiczne , olbrzymie pieniądze lekkomyślnie tzn bez dołożenia wszelkich starań , aby wybudować nowoczesny szpital , Przykre.Finał sprawy był taki,że otrzymałem z ministerstwa zdrowia pismo oceniające sytuację jako w pełni kontrolowaną czyli .. proszę sie nie czepiać. Próbowałem zainteresować sprawą Izbe Architekta , ale zignorowano zupełnie moje pismo w tej sprawie. Mieszko! Absolutnie masz rację , całkowicie Cię popieram ..ACh.architekt
~Wiola
2022-06-10 20:21:10
z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
Ocena: 11
Z czego utrzymuje się pan Wild? Gdzie pracuje?
~Gosc
2022-06-10 18:50:23
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 9
No to czekamy na fakty dokonane - zgłoszenie, a nie jakieś zapowiedzi sfrustrowanych architektów, bo dopóki sprawa nie ma biegu to nie ma tematu.
~Pol
2022-06-10 15:23:40
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pan Patryk Wild zarządał 10 mln euro łapówki za ustawienie tego przetargu, firma odmówiła, to teraz wymyśla głupoty. Sam pójdzie siedzieć, bo CBA ma nagrania.
~Słuchacz
2022-06-10 15:16:32
z adresu IP: (185.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
Prokuratura zaaresztuje zatem szpital? Gdzie mają tak duże cele?
~Po co
2022-06-10 14:55:29
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
I tak umorzenie , z góry ,czeka to zgłoszenie . Przecież tak działa bezkarnie ma... !!!
~Qrak
2022-06-10 14:07:08
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Najlepszym wyjściem przy takich inwestycjach jest ogłoszenie konkursu architektonicznego
~Uważny
2022-06-10 12:52:22
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: -2
Szpital na peryferiach /nazwany DCO / został fantazyjnie zaprojektowany , aby ku chwale Marszałka dobrze się prezentował na fociach z drona . Komfort pacjentów i koszty to sprawa mniej istotna C'nie?
~Kolejny szpital
2022-06-10 09:16:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
za miastem i dojazd tylko taksówką?
~Psychiatria
2022-06-10 08:32:03
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wszystkie konowały do ... ZZzzz zbrodnie przeciwko ludzkości