ATP w Halle: Kolejna wygrana Huberta. Tym razem pokonał Humberta

BT, PAP | Utworzono: 2022-06-15 19:38 | Zmodyfikowano: 2022-06-15 19:40

Zajmujący 12. miejsce w rankingu światowym Polak rywalizował z 50. Francuzem po raz pierwszy w karierze. W pierwszym secie tenisiści wygrali po jednym gemie przy serwisie rywala, a Hurkacz okazał się lepszy w tie-breaku.

W drugiej partii Polakowi udało się przełamać rywala w ósmym gemie, a w kolejnym, przy własnym podaniu, wykorzystał drugą piłkę meczową. Wcześniej, w piątym gemie, sam musiał bronić break-pointa. Spotkanie trwało ok. godziny i 45 minut.

W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem.

Hurkacz startował w Halle także w grze podwójnej, ale wraz z Amerykaninem Sebastianem Kordą doznali porażki w 1. rundzie z Kazachem Andriejem Gołubiewem i Meksykaninem Maximo Gonzalezem 2:6, 7:6 (7-5), 7-10.